Olsztyn Biega, czyli treningi, zawody na 10 km i półmaraton Ukiel

2017-04-10 14:47:11 (ost. akt: 2017-04-10 14:49:30)

Autor zdjęcia: Bartosz Cudnoch

Podziel się:

Olsztyn Biega! to 3 biegi miejskie i cykl treningów skierowany do całych rodzin, początkujących biegaczy oraz do tych, którzy liczą na sportową rywalizację.

To już kolejna edycja akcji zachęcającej do biegania organizowana przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie oraz Warmiński Klub Rowerowy Fan. Olsztyn Biega! jest miejskim cyklem imprez dedykowanym wszystkim chętnym osobom, całym rodzinom, bez względu na wiek i stopień wytrenowania. W ramach cyklu zaplanowano trzy biegi, z czego dwa na dystansie 10 km.

- Pierwszy odbędzie się 14 maja i przebiegać będzie ulicami:Kapitańska - Sielska - Schumana - mówi dyrektor OSIR, Jerzy Litwiński. - Trasa biegu będzie posiadać atest PZLA.
Na bieg można się zapisać poprzez stronę www.triathlonseries.pl bądź w biurze zawodów w dniach 13 i 14 maja. Kolejny bieg na 10 km, który odbędzie się 25 czerwca zaplanowano w obrębie Starego Miasta i przyległych do niego ulic i parków. Przy tej okazji odbędą się biegi towarzyszące dla dzieci i młodzieży. Akcja Olsztyn biega zakończy się 17 września II Ukiel Olsztyn Półmaratonem.

- W tym roku chcemy zaproponować trasę biegnącą wkoło jeziora Ukiel - dodaje Litwiński. - Będzie to bieg crossowy z wykorzystaniem ścieżek pieszo - rowerowych biegnących przy jeziorze Ukiel.

Dla najlepszych w półmaratonie przewidziano nagrody finansowe za wygraną w klasyfikacji generalnej: 1. miejsce: 1500 zł, 2. miejsce: 1000 zł 3. miejsce: 500 zł oraz w 11 kategoriach wiekowych w wysokości od 100zł do 300 zł. Podczas wszystkich biegów uczestnicy mogą liczyć na elektroniczny pomiar czasu, zabezpieczenie medyczne oraz napoje. Biegacze otrzymają również pamiątkowe medale.


olsztyn.eu

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB