Odstaw cukier na półkę i nie jedz słodyczy

2017-04-24 13:14:55 (ost. akt: 2017-04-24 13:17:56)

Autor zdjęcia: Freepik.com

Podziel się:

Do lata coraz bliżej, większość z nas już rozmyśla o tym, aby zacząć swoją zmianę i dietę. Na początek zapomnij o słodyczach! Czas na detoks cukrowy! Jak to zrobić? Radzi Natalia Ulewicz, dietetyk kliniczny.

Uwielbiamy słodycze i napoje z cukrem. Chcesz zrzucić zbędne kilogramy? Trzeba się z nimi pożegnać! Jak to zrobić? Oto kilka porad Natalii Ulewicz, dietetyka klinicznego. Dzięki nim wyeliminujesz cukier z codziennej diety.

KROK 1. Załóż dziennik żywienia i z zapisuj w nim codziennie co zjadasz na bieżąco. Nie zawsze będziesz pamiętać o tym małym cukierku podjedzonym w pracy, o przekąsce u koleżanki w weekend. Może zdając sobie sprawę z tego co jesz, uda ci się zrezygnować z części albo wszystkich przekąsek?

KROK 2. Pij wodę. Minimum w szklankach to twoja masa ciała podzielona na 8. Wydaje się ogromnie dużo, tak bo jest dużo. Nawodnienie to podstawa. Musi to być dobrej jakości woda, najlepiej o temperaturze pokojowej woda mineralna. Dobrze sprawdza się też woda strukturowana.

KROK 3. Próbuj inne samki. Jeśli całe życie jesz non stop słodkie, nic w tym dziwnego, że twoje kubki smakowe potrzebują detoksu. Organizm jest zaburzony, przyzwyczaił się tylko do tego smaku i nie potrafi sobie dobrze radzić z innymi. Włącz do diety przyprawy takie jak cynamon, kurkuma czy inne ostre. Ponadto istotne są sfermentowane produkty, ponieważ wiele słodkich zachcianek jest wynikiem zaburzonej równowagi flory bakteryjnej jelit. Pomocny będzie też rosół i dobrej jakości probiotyk.

- Podejmij świadomą decyzję czy chcesz to zmienić i co chcesz zmienić w sposobie odżywiania? Na jakich rezultatach Ci zależy? - przekonuje Natalia Ulewicz. - Nazwij też trzy największe przeszkody, które trzeba pokonać? Kto może ci w tym pomóc? Jakie działania możesz podjąć, aby je pokonać i stwórz plan działania. Zacznij małymi krokami. Zamiast od razu zmieniać wszystkie nawyki, zacznij na jednym nawyku, np. przestań słodzić napoje. Jak staniesz się tu mistrzem, przejdź dalej! Uda ci się z pewnością – kończy dietetyczka.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB