Aktywnie od dziecka

2017-04-25 12:19:47 (ost. akt: 2017-05-22 13:45:51)

Autor zdjęcia: stock-world-on / Freepik.com

Podziel się:

Nie jest żadną tajemnicą, że w zachowaniu zdrowego ciała ważną rolę odgrywa ruch i aktywność fizyczna. Dlatego tak niezbędne jest kształtowanie odpowiednich nawyków już od najmłodszych lat.

Twoja pociecha ma problemy z koordynacją ruchową? Sport może okazać się najlepszym lekarstwem.

- Zabiegani i zajęci pracą często zapominamy o naszych pociechach, a przecież w końcu „w zdrowym ciele zdrowy duch” - mówi Magdalena Przyborowska-Świderska, instruktorka gimnastyki dla najmłodszych, aktywnyczas.pl. - U dzieci w wieku szkolnym aktywność fizyczna jest jednym z kluczowych czynników warunkujących zarówno zdrowie, jak i prawidłowy rozwój. Ruch stymuluje właściwy wzrost ciała i rozwój mięśni, umożliwia uzyskanie sprawności fizycznej, reguluje procesy metaboliczne i może zapobiec wielu chorobom, jak chociażby otyłości, miażdżycy, osteoporozie czy wadom postawy. Wpływa korzystnie nie tylko na organizm, lecz także na umysł i dobre samopoczucie. Poprzez różnego rodzaju ćwiczenia dzieci nabywają koordynacji, w naturalny sposób zaspokajają swoją potrzebę ekspresji ruchowej, jednocześnie zdobywając nowe umiejętności nie tylko fizyczne, lecz także społeczne poprzez kontakt ze swoimi rówieśnikami w przypadku zajęć grupowych. W ten sposób nabywają równowagi emocjonalnej, uczą się odporności na stres, wytrwałości, odpowiedzialności i zdyscyplinowania. Dlatego właśnie ruch jest tak ważny, a za zapewnienie jego właściwej ilości odpowiedzialni są przede wszystkim rodzice. Gry i zabawy, zajęcia sportowe, dodatkowe aktywności takie jak chociażby gimnastyka, to dzisiaj wręcz warunek konieczny do prawidłowego rozwoju naszych pociech.

Dlatego też my namawiamy młodzież do aktywności. Trwa nasza akcja „Ćwicz na zdrowie”, podczas której w szkołach w powiecie olsztyńskim przeprowadzamy treningi z piłkarzami ręcznymi Warmii Traveland Olsztyn.
Organizatorzy akcji "Ćwicz na zdrowie": Fundacja Instytut Badań i Edukacji Społecznej, Fit nie Fat

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB