Lunchbox dla zapracowanych

2017-04-25 14:48:24 (ost. akt: 2017-04-25 15:40:58)

Autor zdjęcia: Designed by Freepik.com

Podziel się:

Dieta lunchboxowa, czyli „z czym to się je”? Sprawdź!

Brak czasu, ciągły pośpiech i jedzenie w biegu? To znaki czasu charakterystyczne dla wielu z nas. Wszyscy wiemy, że styl życia według takiego schematu nie jest zdrowy ani dla naszego zdrowia fizycznego, ani psychicznego – jednak presja potrafi rozprawić się z każdą, prozdrowotną motywacją. Tymczasem, aby zdrowszy styl życia rzeczywiście działał na korzyść naszego organizmu, musimy wdrożyć długofalową strategię, czyli wypracować zdrowe nawyki. Bez tego nie odnotujemy żadnych pozytywnych zmian. Co zrobić, żeby żyć zdrowo, a przynajmniej – odżywiać się bardziej racjonalnie?

Życie w stylu „fast” jest swego rodzaju oczywistością, z drugiej strony kształtuje się trend „równoległy”. O czym mowa? O „slow life” – spokojniejsze życie, zredukowane tempo codzienności, zdrowa, racjonalna dieta, więcej aktywności fizycznej? OK. Brzmi pięknie – jednak zbyt często kojarzymy tego rodzaju trendy z chwilową modą. Może jest w tym trochę prawdy i niektórym nie odpowiada wpisywanie się w jakiekolwiek, lansowane, trendy.

W podobny sposób postrzega się tzw. dietę pudełkową (lunchboxową) – czyli inaczej mówiąc – catering dietetyczny. Bez wątpienia modę na tego rodzaju odżywianie wylansowały osoby publicznie znane. Nie warto jednak kojarzyć tego żywieniowego trendu z „celebrycką” fanaberią. Nie trzeba być mieszkańcem aglomeracji i dysponować solidnym portfelem, żeby móc sobie pozwolić na dietę pudełkową. Dzięki stale rosnącej popularności cateringu dietetycznego, tego rodzaju usługi dietetyczno-gastronomiczne są coraz bardziej konkurencyjne, również pod względem cenowym. Firmy oferujące dietę pudełkową z powodzeniem działają także w mniejszych miastach.

Dieta lunchboxowa, czyli „z czym to się je”
Dieta tego typu bazuje na racjonalnym procesie żywienia i na takim, pełnowartościowym pod względem odżywczym, codziennym menu. Adresowana jest do różnych grup osób – jest też maksymalnie zindywidualizowana (przynajmniej taka powinna być – i na te cechy oferty powinniśmy zwrócić szczególną uwagę).
Dieta pudełkowa sprawdzi się zarówno u osób, które chcą się „sensownie” (czyli na długo) odchudzić, chcą szybciej wrócić do formy (np. po przebytych chorobach, zabiegach) osób cierpiących na choroby przewlekłe (m.in. cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, alergie), a także tych, które stosują diety alternatywne, takie jak wegetariańska czy wegańska.
Ważny jest też sposób odżywiania. Jak wiemy – powinniśmy spożywać średnio pięć posiłków dziennie (w niewielkich porcjach). Dieta lunchboxowa zapewnia nam taki właśnie, racjonalny, sposób żywienia. Gotowe dania (smaczne i odpowiednio zbilansowane pod względem dietetycznym) są nam dostarczane bezpośrednio pod wskazany w zamówieniu adres.

Catering dietetyczny – oszczędzamy czas i pieniądze?
Ceny usług z zakresu cateringu dietetycznego mogą się wydawać dość wysokie. Jeśli nie jesteśmy przekonani do takich usług – możemy skorzystać z ofert promocyjnych. Dzięki nim przekonamy się, czy są one dla nas rzeczywiście atrakcyjne.
Ważne, by wybrać firmę oferującą usługi wysokiej jakości. Jak już wyżej wspominaliśmy – powinniśmy zwrócić uwagę na różnorodność oferty (zakres programów dietetycznych). Oczywiście „dobrym tropem” są opinie innych klientów, najlepiej – naszych znajomych.
Rekomendacją – szczególnie w przypadku tych osób, które chcą zgubić dodatkowe kilogramy – są efekty diety, które można łatwo zauważyć u osób znanych. Jeśli jakaś „gwiazda” chwali się nową, szczuplejszą sylwetką i dobrą kondycją zdrowotną, a kolejne miesiące wyraźnie pokazują, że efekt jojo jej nie grozi – na pewno działa to na naszą wyobraźnię.

Warto więc zostać „gwiazdą” w swoim własnym życiu i dać sobie szansę (mimo szybkiego tempa życia) na zdrowie, które najefektywniej buduje się właśnie poprzez optymalnie dobraną do naszych indywidualnych potrzeb dietę.
Oferty firm cateringowych są atrakcyjne – nie musimy się obawiać, że kolejne dania będą monotematyczne, szybko nas znudzą i będzie to oznaczało koniec przygody z racjonalnym odżywianiem.
Kolejny atut – to budowanie zdrowych nawyków żywieniowych (spożywanie kilku niewielkich posiłków dziennie). W ten sposób najefektywniej odżywiamy mózg (nie ma mowy o „skokach” glukozy), które powodują zaburzenia odżywiania. Spożywając zbyt dużą dawkę energii (szczególnie w formie węglowodanów prostych, w które obfitują np. słodycze) otrzymujemy co prawda zastrzyk energii, ale na krótko.

W związku z tym szybko potrzebujemy kolejnej porcji energii – to pierwszy krok do podjadania między posiłkami – a to oznacza sukcesywne tycie, wzrost ciśnienia i podatność na choroby, które nie bez powodu, nazywane są cywilizacyjnymi…
Dzięki diecie pudełkowej kształtujemy zdrowe nawyki, które zaprocentują nawet wtedy, gdy zdecydujemy się nie korzystać dłużej z tych usług dietetycznych.
Czy to się opłaca? Odpowiedź wydaje się oczywista.
Artykuł został opracowany przy współpracy ze specjalistami firmy Wygodnadieta.pl


Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB