W SP7 w Olsztynie piłka ręczna króluje. Trening z zawodowcami

2017-05-12 10:00:00 (ost. akt: 2017-05-22 13:44:45)

Autor zdjęcia: Andrzej Sprzączak

Podziel się:

Ten nietypowy WF w Szkole Podstawowej nr 7 w Olsztynie przeprowadzili szczypiorniści z Warmii Traveland. Zawodnicy Łukasz Zakreta i Piotr Deptuła zarażali aktywnością uczniów klas VI c i IV b.

Szkoła Podstawowa nr 7 w Olsztynie ma dwie nowoczesne sale gimnastyczne, gdzie od rana do nocy królują siatkówka i piłka ręczna. Nie ma zwolnień z WF-u, są za to tłumnie oblegane SKS-y. Zaproszeni goście nie mieli łatwo, gdyż spotkali się m.in. z samymi wicemistrzyniami województwa!

— Mamy tu paczkę naprawdę zgranych i sprawnych dziewczyn, za którymi już sporo sukcesów. Wicemistrzostwo województwa, 9. miejsce w zawodach ogólnopolskich. Piłka ręczna to dla naszych dzieciaków nie pierwszyzna, ale dzisiejsze wydarzenie to na pewno miła odmiana i dodatkowa motywacja. Uczniowie mają przykład, że to, co teraz robią dla zabawy, kiedyś może przerodzić się w pasjonujący zawód — podkreśla wuefistka i opiekunka dziewczęcej sekcji piłki ręcznej Marzena Żukowska.

Nad jednym tylko ubolewa.
— Nasze dziewczyny pełne pasji i umiejętności kończą naszą szkołę i rozchodzą się do gimnazjów. A tam już nie ma gdzie trenować ręcznej, w ten sposób wiele talentów obumiera — mówi.
Kinga i jej koleżanki świetnie kozłują, sprawnie łapią piłkę, celnie strzelają do bramki. — Chętnie wyjeżdżamy na zawody, ale czy zwiążemy nasze życie ze sportem, tego jeszcze nie wiemy, jesteśmy jeszcze za młode! — podkreślają zgodnym chórem.

Łukasz Zakreta i Piotr Deptuła, szczypiorniści zaproszeni na lekcję nie ukrywali podziwu.
— To był trening na naprawdę wysokim poziomie! Bardzo ważne, żeby tą uzdolnioną młodzież wspierać i rozwijać. Tylko czy znajdą się na to pieniądze? — mówili. Organizatorem niecodziennej lekcji ze szczypiornistami był magazyn „Fit nie Fat”.
ap

Organizatorzy akcji "Ćwicz na zdrowie": Fundacja Instytut Badań i Edukacji Społecznej, Fit nie Fat


Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB