II IPB Nocny Bieg Na 5 km o Puchar Eugeniusza Jaremko. Trasa i utrudnienia

2017-05-19 15:59:58 (ost. akt: 2017-05-19 17:05:35)
Tak będą wyglądały medale

Tak będą wyglądały medale

Autor zdjęcia: mat. organizatora

Podziel się:

Kiedy inni położą się spać, oni wyjdą na ulicę, by w biegu pokonać 5 km. Dlaczego? Bo nocne biegi w Polsce stają się bardzo atrakcyjne. A taki odbędzie się 27 maja w Iławie. Przed nami II IPB Nocny Bieg Na 5 km o Puchar Eugeniusza Jaremko.

Podczas pierwszej edycji na starcie stanęło 561 biegaczy. Ilu będzie w tym roku? Okaże się wkrótce. Obecnie na liście jest ponad 600 nazwisk, a wśród nich gwiazdy biegu: Łukasz Parszczyński, olimpijczyk z Londynu, aktualny rekordzista Polski na 3000 m w hali. Dawid Malina, brązowy medalista Mistrzostw Polski czy Katarzyna Rutkowska, mistrzyni Polski Seniorów na 10 km. A to nie wszyscy faworyci biegu. Pobiegnij z nimi i Ty! Tylko do 22 maja możesz się zapisać poprzez stronę projektigrzyska.pl. Obowiązuje opłata startowa. Bieg będzie się odbywał na jednej 5-kilometrowej pętli w Iławie na atestowanej przez Polski Związek Lekkiej Atletyki trasie, a start przewidywany jest na godzinę 22. Nie biegasz? Przyjedź pokibicować!

Taka motywacja z pewnością przyda się wszystkim zawodnikom!
- W związku z wydarzeniem informujemy o utrudnieniach w ruchu drogowym w godzinach 21.45-23. Podczas biegu zamknięte zostaną ulice: Jana III Sobieskiego, 1 Maja (ronda na ulicy Marii Skłodowskiej-Curie – około 15 min.) ulica Marii Skłodowskiej-Curie (do ronda na ulicy Franciszka Smolki – około 20 min.) ulica Franciszka Smolki do ulicy 1 Maja (około 25 min.) oraz bulwar Jana Pawła II wokół jeziora Mały Jeziorak i ulica Adama Mickiewicza (około 45 min.). Ulice będą sukcesywnie otwierane wraz z przebiegnięciem wszystkich biegaczy - informują organizatorzy.

Zobacz mapkę trasy - kliknij!

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB