Pieszo i na rowerze z mapą i kompasem

2017-06-01 11:52:47 (ost. akt: 2017-06-01 12:18:07)

Autor zdjęcia: mat. organizatora

Podziel się:

Już 10 czerwca w Orzyszu odbędzie się V edycja rajdu rowerowo - pieszego na orientację Mazurskie Tropy. Jest to okazja do odkrycia mniej znanych zakątków Mazur, w które pewnie sami byście się nie zapuścili.

Teren, z którym przyjdzie Wam się zmierzyć, nie dość że jest bardzo malowniczy, to jeszcze gwarantuje kawał orientacyjnej przygody - pagórki, bagna, ruiny, paśniki czy stare cmentarze ukryte w lesie.

Do wyboru trasy:
Trasy piesze: TP 25 km i TP 50 km (Mistrzostwa Polski 2017 w Pieszych Maratonach na Orientację)
Trasy rowerowe: TR 50 km i TR 130 km.
Trasa piesza rekreacyjna
Zapisz się!

O co w tym chodzi?
Mazurskie Tropy to terenowe zawody na orientację z trasami rowerowymi i pieszymi (lub biegowymi – jak kto woli). Zadaniem uczestników jest odnalezienie w terenie punktów kontrolnych w określonym limicie czasu, przy pomocy mapy i kompasu.
Mapy z zaznaczoną lokalizacją punktów kontrolnych rozdawane są uczestnikom przed startem. Odnalezienie punktu kontrolnego potwierdza się na karcie startowej przy pomocy specjalnego perforatora, wiszącego na punkcie kontrolnym.

Kto może wystartować?
Rajd przeznaczony jest dla wszystkich – bez względu na wiek i kondycję. Zarówno dla tych, którzy pragną sprawdzić wydolność swojego organizmu, pobić swój kolejny rekord na danym dystansie, jak również tych, którzy po prostu chcą aktywnie i ciekawie spędzić czas na łonie przyrody. Można startować solo, w parach lub większych grupach.

Więcej szczegółow - klknij!

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB