Złoty medal dziewczyn Hajduczka

2017-06-11 19:00:00 (ost. akt: 2017-06-11 22:29:55)

Podziel się:

Autor zdjęcia: Hajduczek Olsztyn

W sobotę i niedzielę Olsztyn gościł uczestników mistrzostw Polski młodzików w szabli. Tytuł drużynowych mistrzyń kraju wywalczyły dziewczęta Hajduczka: Pola Domżalska, Nina Kondrusik, Aniela Kozłowska i Klaudia Malgrem!

W mistrzostwach udział wzięło ponad 170 dziewcząt i chłopców: w w sobotę rywalizowali w turnieju indywidualnym, a w niedzielę w drużynowym. No i właśnie drugiego dnia olsztyńscy kibice mieli najwięcej powodów do radości, bowiem dziewczęta Hajduczka, zgodnie z przewidywaniami, zdobyły złoty medal! — Kiedy 11 lat temu rozpoczynałem prowadzenie zajęć szermierczych w Olsztynie, to nawet bałem się marzyć o tym, że będziemy kiedyś u siebie organizować mistrzostwa Polski — przyznał trener Adam Sobczak. — A teraz proszę, nie dość, że w końcu dostaliśmy tę imprezę, to na dodatek nasze dziewczęta zdobyły złoto — dodał szkoleniowiec Hajduczka, klubu, który mistrzostwa zorganizował przy pomocy Polskiego Związku Szermierczego. Poza tym podczas zawodów honoru naszego regionu broniła jeszcze olsztyńska Riposta.
Otwarcie mistrzostw, w którym uczestniczyli m.in. wicemarszałek województwa Wioletta Śląską-Zyśk oraz wiceprezydent Olsztyna Jarosław Słoma, miało uroczystą oprawę, z wciągnięciem biało-czerwonej na maszt wraz z odśpiewaniem hymnu.
Symbolicznego otwarcia imprezy dokonał wiceprezydent Słoma: — Miło nam gościć was w Olsztynie. Dziękuję organizatorom za wybór naszego miasta na miejsce mistrzostw kraju. Jesteście przedstawicielami dyscypliny sportu, która jest bardzo bliska polskiemu duchowi narodowemu. W naszym hymnie są przecież słowa o władaniu szablą w celu odebrania tego, co się Polakom należy. Szermierka ma w historii naszego sportu wielce poczesne miejsce. Życzę wam, abyście byli kolejnym pokoleniem w sztafecie polskich szablistów, przynoszącym nam chwałę — zaakcentował Jarosław Słoma.
Zadowolenie z organizacji mistrzostw kraju nie krył Adam Sobczak: — Teraz marzy się nam utworzenie w Olsztynie ośrodka szkolenia polskich szablistów i szablistek od młodzika po seniora. Nasze sportowe osiągnięcia w tym turnieju byłyby jeszcze lepsze, ale tuż przed ich rozpoczęciem drugi w krajowym rankingu Filip Kusak jechał rowerem i tak nieszczęśliwie upadł, że złamał obojczyk. A miał wielkie szanse na medal indywidualny i drużynowy — dodał olsztyński animator szermierki.
Ekipa Riposty była mniej liczna niż Hajduczka, liczyła bowiem sześć osób. — Mieliśmy tu dwie dziewczyny i czterech chłopaków — poinformował Jakub Poziemski, młody szkoleniowiec Riposty. — Największe szanse na dobre miejsce upatrywaliśmy w Dominice Trager, bo w rankingu znajdowała się na 5. miejscu. Wprawdzie medalu nie zdobyła, ale potwierdziła swoją wysoką pozycję w kraju, zajmując niezłe 11. miejsce. Nasi chłopcy są dopiero na początku drogi i dla nich było to pierwsze poważne przetarcie — dodał olsztyński student Uniwersytetu Warszawskiego, czynny szablista stołecznego AZS AWF.
Katarzyna Malgrem, mama Klaudii, najlepszej olsztyńskiej szablistki, przypomniała, że przygoda jej córki z szermierką rozpoczęła się 6 lat temu od... przeczytania w autobusie informacji o Hajduczku. — Córka od razu poprosiła mnie, abym ją tam zapisała — powiedziała pani Katarzyna. — Bardzo nas ucieszył ten jej złoty medal w drużynie, ale geny sportowe to ma raczej po tacie, który był piłkarzem Stomilu i Warmii. Zresztą Klaudia też zajmowała się nożną, była m.in. bramkarką kadry wojewódzkiej młodziczek — dodała szczęśliwa mama mistrzyni Polski.

Wyniki
• Indywidualne. Dziewczęta: 1. Ewa Zająć (TMS Sosnowiec) (...) 6. Klaudia Malgrem, 7. Aniela Kozłowska (obie Hajduczek), 11. Dominika Trager (Riposta), 13. Nina Kondrasik, 14. Pola Domżalska (obie Hajduczek), 25. Anita Zaręba (Riposta). Chłopcy: 1. Jakub Dzierniejko (UKS 13 Białystok) (...) 10. Piotr Kozłowski, 37. Oskar Kusak (obaj Hajduczek).
• Drużynowe. Dziewczęta: 1. Hajduczek, 2. TMS I Sosnowiec, 3. TMS II Sosnowiec (...) 14. Hajduczek II. Chłopcy: 1. KKSZ Konin, 2. UKS 13 Białystok, 3. AZS AWF Warszawa (...) 5. Hajduczek (Oliwier Kowalski, Piotr Kozłowski, Oskar Kusak, Kacper Staniszewski), 17. Riposta, 18. Hajduczek II.

LECH JANKA

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB