Gąsiorowo33, czyli bieg na 3, 13 i 33 km. Zapisz się!

2017-07-06 10:11:39 (ost. akt: 2017-07-06 10:16:36)

Autor zdjęcia: mat. organizatora

Podziel się:

* Gąsiorowo33 – z Mazur na Warmię z Warmii na Mazury. Tak w właśnie będzie przebiegać trasa V edycji Gąsiorowskich biegów, które 29 lipca odbędą się na terenie Gminy Purda i Pasym

* 29 lipca w Gąsiorowie, niewielkiej mazurskiej wsi, położonej tuż przy granicy Warmii i Mazur, zaledwie 25 km do Olsztyna w gminie Purda, odbędzie się już po raz piąty mały festiwal biegowy. Dla uczestników organizatorzy przygotowali 3 trasy o różnej długości i poziomie trudności. Dla początkujących 3km, dla bardziej zaawansowanych 13 i 33km. Start i meta mieści na terenie Gospodarstwa Agroturystycznego Stary Ogród, przez co impreza ma kameralny i rodzinny charakter, na uczestników oprócz sportowych wrażeń czekać będą na mecie, świeże owoce i warzywa, domowe wypieki i zimne napoje.

* W poprzednich edycjach do Gąsiorowa przyjeżdżali biegacze z całego województwa ale również z odległych zakątków Polski: Zakopanego, Katowic, Poznania i Szczecina. Jesteśmy przekonani, ze to najlepsza forma promocji walorów przyrodniczych i turystycznych regionu.

* Zapisy na bieg odbywają się na stronie www.zmierzymyczas.pl/zapisy , zgłosić będzie można się również na miejscu dniu zawodów. Dystans 3km jest bezpłatny, wpisowe na pozostałe dwa dystanse wynosi 33 zł, część dochodów zostanie przeznaczony na wyposażenie świetlicy wiejskiej w Giławach. Z opłaty startowej zwolnione są osoby zameldowane w na terenie gminy Purda. Serdecznie zapraszamy biegaczy z rodzinami, organizatorzy przewidują również atrakcje dla najmłodszych biegaczy, odbędzie się bowiem „super sprint pod górkę”.

- Tytułowe 33 km wzięło się stąd, że dokładnie 4 lata temu na swoje 33-cie urodziny postanowiłem zaprosić znajomych biegaczy i w ten sposób uczcić ten dzień. Okazało się, że biegających przyjaciół jest całkiem sporo, więc trzeba było nadać temu wydarzeniu charakter imprezy sportowej . Wprawdzie w ubiegłym roku nie udało się przeprowadzić oficjalnych zawodów, ale dobry duch imprezy nie zginął i sami uczestnicy domagali się kontynuacji, więc trudno było odmówić, zwłaszcza, że organizować takie wydarzenia to sama przyjemność - mówi Tomasz Domżalski – biegacz, maratończyk, animator sportu, trener, biegowy podróżnik i propagator zdrowego, aktywnego trybu życia.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Bosze kim on nie jest #2279940 | 178.235.*.* 6 lip 2017 10:41

    Jak coś jest od wszystkiego, to jest do niczego ;)

    ! - + odpowiedz na ten komentarz