Gąsiorowo33. Biegacze podjęli wyzwanie [ZDJĘCIA]

2017-08-02 17:54:52 (ost. akt: 2017-08-02 14:24:03)

Autor zdjęcia: FotoBiker/mat. organizatora

Podziel się:

Ponad 100 zawodników zmierzyło się z wybranym dystansem podczas tegorocznej edycji Gąsiorowo33. Najwięcej osób zmierzyło się z dystansem 13 km.

W Gąsiorowie - niewielkiej mazurskiej wsi - odbył się już po raz piąty mały festiwal biegowy. Dla uczestników organizatorzy przygotowali 3 trasy o różnej długości i poziomie trudności. Dla początkujących 3km, dla bardziej zaawansowanych 13 i 33 km.
- Trasy w okolicach Gąsiorowa, wiodące przez Nadleśnictwo Olsztyn, nie należą do najłatwiejszych. Liczne pagórki i odcinki piaszczyste, mocno dały się we znaki biegaczom - informuje Tomasz Domżalski, maratończyk i organizator wydarzenia. - Na szczęście, jak podkreślali sami uczestnicy, są to bardzo urokliwe miejsca. Na promocji walorów przyrodniczy pogranicza Warmii i Mazur zależało nam bardziej jak na aspekcie sportowym. Postawiliśmy sobie cel, aby jak najwięcej tej pięknej przyrody pokazać naszym biegaczom.
W tarkcie imprezy przyznano kilka nietypowych nagród, m.in dla "biegowego obieżyświata", czyli osoby z najdalszego zakątka świata, która odwiedziła Gąsiorowo. W tym roku otrzymał ją Jarosław Wieczór z Wrocławia, który na dystansie 33 km zajął 6 miejsce.Sportowo najlepsi okazali się :
3 km

1. Paweł Adamiak
2. Krzysztof Adamiak
3. Arkadiusz Kord

1. Natalia Andruszkiewicz Ćwik
2. Małgorzata Kułak
3. Żaneta Rydzanowska

13 km
1. Przemysław Menziński
2. Przemysław Flaga
3. Dominik Drażba

1. Agnieszka Lankowska-Klement
2. Agnieszkoa Pieczkowska
3. Ewa rutkowska

33 km
1. Roman Leśkiewicz
2. Krzysztof Sulewski
3. Tomasz Kopcewicz

1. Marta Dąbkowska - Wilczek
2. Joanna Kozłowska

Pełne wyniki - kliknij!

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB