Już niedługo Triathlon Energy Mrągowo 2017

2017-08-22 15:37:41 (ost. akt: 2017-08-23 13:18:06)

Podziel się:

Walka będzie zacięta!

Walka będzie zacięta!

Autor zdjęcia: archiwum

Triathlon, czyli trójbój, to dyscyplina sportowa składająca się z trzech części, odpowiednio: pływania, jazdy na rowerze oraz biegania.

Prezentujemy Państwu trasy i program finału Triathlon Energy, który odbędzie się w dniach 26-27 sierpnia w Mrągowie.

Mrągowo już po raz piąty gościć będzie uczestników triathlonu, tym razem organizatorem jest firma Energy Events. Zamiast jednodniowego wydarzenia zostanie zorganizowana dwudniowa impreza skierowana do sportowców, ich rodzin oraz mieszkańców miasta, na której przewidziano liczne atrakcje, m.in. warsztaty kulinarne.

— W tym roku czeka nas dwudniowa impreza skierowana nie tylko do zawodników, ale również do ich rodzin oraz mieszkańców Mrągowa – wyjaśnia Otolia Siemieniec, burmistrz Mrągowa. - Zawodnicy zmierzą się z ambitną trasą biegnącą po obszarze pojezierza mrągowskiego, natomiast na kibiców czekają liczne atrakcje i aktywności dla najmłodszych i starszych. Między innymi warsztaty i wspólne gotowanie z Maliką, charyzmatyczną gdyńską restauratorką, uczestniczką i finalistką programu Top Chef. Dodatkowo tegorocznej edycji przyświeca szczytny cel. Dochód ze sprzedaży wspólnie ugotowanych potraw zasili cel charytatywny.

To niejedyny charytatywny element zawodów. Tradycyjnie już za każdego zawodnika, który dotrze na metę organizatorzy wpłacą 3 złote na szczytny cel. 

— Dziś możemy powiedzieć, że to na pewno nie koniec atrakcji, które będą miały miejsce w Mrągowie. Cel jaki postawiła nam Pani Burmistrz jest jasno określony. Triathlon w Mrągowie nie ma się ograniczać tylko do rywalizacji dla zawodników, ale także ma być to piękne zakończenie wakacji dla całych rodzin i mieszkańców Mrągowa – dodaje Adam Greczyło z Energy Events.

W związku z organizowaną 27 sierpnia imprezą informujemy mieszkańców Mrągowa, Gminy Mrągowo oraz Gminy Kętrzyn o planowanych w tym dniu utrudnieniach w ruchu kołowym i pieszym w godzinach 8.30-14.00. 

Biuro zawodów Triathlon Energy Mrągowo 2017 (rejestracja i odbiór pakietów startowych) — Hotel Mercure Mrągowo Resort and Spa, ul. Giżycka 6, 11-700 Mrągowo.

Godziny pracy biura zawodów: 26 sierpnia (sobota): 15.00 – 20.30, 27 sierpnia (niedziela): 7.00 – 9.00.


Program imprezy Triathlon Energy Mrągowo 2017


W sobotę 26 sierpnia mieszkańcy Mrągowa i turyści będą mieli niepowtarzalną okazję spotkać się a nawet wspólnie gotować z niezwykłą szefową kuchni, finalistką telewizyjnego show, I edycji Top Chef Polska. Malika poprowadzi dla gości i mieszkańców warsztaty kulinarne. Będzie można nie tylko podglądać jak pracuje, ale także wcielić się w rolę pomocy kuchennej, jej asystentkę lub asystenta. A wszystko na oczach zgromadzonej publiczności, która będzie mogła skosztować przygotowanych przez ekipę smakołyków. Wystarczy mieć przy sobie parę złotych, wrzucić do puszki i poczęstować się daniem. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na cel charytatywny. Pyszna zabawa gwarantowana! 

Malika, urodzona i wychowana w Algierii. Jedna z najbardziej charyzmatycznych Polek w gastronomii. Nie boi się wyzwań i zmian. Przed rozpoczęciem kariery w gastronomii była tłumaczką i nauczycielką języka francuskiego. Siedem lat temu, podążając za pasją, skierowała kroki, ręce i serce do profesjonalnej kuchni, w której przeszła kolejne szczeble hierarchii: pomoc kuchenna, kucharz i szef kuchni.

Fascynuje ją ogień i związane z nim techniki gotowania, uwielbia wyraziste smaki, które opisała w książce „Przyprawy” (do kupienia m.in. na stronie triathlonenergy.pl w zakładce sklep). W pracy inspiruje się sztuką kulinarną północnej Afryki i Francji z domieszką najlepszych polskich tradycji. Zajmuje się również filologią kulinarną – poszukuje źródeł nazw, przepisów i smaków. Fascynacjami chętnie dzieli się z gośćmi podczas warsztatów kulinarnych odbywających się w restauracji.

Zapraszamy na wspólne gotowanie z Maliką w sobotę 26 sierpnia br. o godz. 16:00 na Eko Marinę.

Triathlon Energy Mrągowo 2017 jest dofinansowany ze środków Miasta Mrągowo.

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB