Charytatywnie o Złoty Hebel ORiSTO

2017-08-25 12:00:00 (ost. akt: 2017-08-24 22:37:58)

Autor zdjęcia: mat. organizatora

Podziel się:

"O Złoty Hebel" rywalizować będą uczestnicy biegu, na który w sobotę, 16. września, do Grodziczna zaprasza firma ORiSTO.

Choć kojarzy się ona głównie z produkcją wysokiej jakości mebli łazienkowych, to jednak we współpracy z Häfele Polska, wychodzi teraz naprzeciw rosnącej modzie na bieganie i organizuje "ORiSTO Bieg Stolarski o Złoty Hebel”. W poniedziałek na liście startowej było już niemal 100 nazwisk.
— Jednym z celów wydarzenia jest rozpowszechnienie aktywnego spędzania czasu w śr ód naszych pracowników, ich przyjaciół, lokalnej społeczności i wszystkich pasjonatów biegania. Poprzez bieg chcemy również wspomóc naprawę protez nóg syna jednego z pracowników firmy — wyjaśnia Tomasz Remus z ORiSTO, który zapisał się jako pierwszy.

Dystans biegu, z którym zmierzą się uczestnicy, to 10 km. Trasa jest w 100. procentach asfaltowa, ale też bardzo ciekawa przyrodniczo. Wszystkich chętnych ( w poniedziałek do zapisów może skłonić duża ilość klasyfikacji, oryginalne medale, koszulki dla każdego uczestnika, puchary oraz losowanie cennych nagród już po zakończeniu sportowej rywalizacji. Za profesjonalne przygotowanie całego przedsięwzięcia od strony technicznej odpowiada Fundacja For Health, a o zabezpieczenie trasy zadbają druhowie z OSP Grodziczno. Patronat honorowy objęli Tomasz Szczepański, wójt Gm. Grodziczno, oraz Andrzej Ochlak, starosta Powiatu Nowomiejskiego. Patronat medialny nad biegiem sprawują natomiast tygodniki lokalne Gazety Olsztyńskiej, czyli m.in. Głos Lubawski, Gazeta Nowomiejska, Gazeta Działdowska oraz Fit nie Fat.

W biegu mogą wziąć udział wszyscy chętni, a warunkiem jest jedynie ukończenie 16. roku życia. Zapisywać się można do poniedziałku, 11 września, na stronie www.projektigrzyska.pl , gdzie dostępny jest również regulamin biegu, a także w dniu biegu w biurze zawodów na orliku. Biuro będzie czynne w godz. 13:30 - 15:45. Początek rywalizacji w "ORiSTO Bieg Stolarski o Złoty Hebel” kwadrans później. Całość środków z wpisowego, które wynosi w zależności od sposobu i terminu zgłoszenia minimum 30 zł (pracownicy 50 proc.), przekazana zostanie na cel charytatywny.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB