Wybiegają sprzęt dla maluchów! Przed nami Kilometry Pomocy

2017-09-19 12:00:00 (ost. akt: 2017-09-19 11:07:06)
W ubiegłym roku uczestnicy dopisali

W ubiegłym roku uczestnicy dopisali

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

Podziel się:

Już po raz trzeci odbędzie się impreza charytatywna „Kilometry Pomocy”. Dzięki niej szpital dziecięcy wzbogaci się o ultrasonograf. Jak to możliwe? Firma Michelin zapłaci za każdy pokonany kilometr! Szykuje się świetna zabawa dla całych rodzin!

Już w sobotę, 23 września na CRS Ukiel każdy będzie mógł spróbować swoich sił w wybranej dyscyplinie. Na miłośników sportu i dobrej zabawy czekają cztery konkurencje: rajd rowerowy dorosłych, bieg dla dorosłych i młodzieży oraz bieg dla dzieci, a także nowy w tej edycji imprezy marsz nordic walking.

A to wszystko po to, żeby pomóc małym pacjentom szpitala dziecięcego w Olsztynie. Jak to możliwe?
— Każdy kilometr, pokonany przez osoby rywalizujące w kilku konkurencjach, zostanie przeliczony na złotówki, które przekażemy na zakup ultrasonografu dla Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie — mówią organizatorzy imprezy.
Impreza charytatywna to Kilometry Pomocy. Tutaj nie czas i wynik się liczy, ale pomoc dla tych, którzy tego potrzebują. Co trzeba zrobić, żeby wziąć udział w imprezie ? Wystarczy sprawdzić na stronie kilometrypomocy.michelin.pl, czy zostały miejsca i zapisać się na listę startową.

Kilometry Pomocy to nie tylko gratka dla miłośników aktywności sportowych, ale także dla wszystkich spragnionych dobrej zabawy. Na uczestników imprezy czeka moc atrakcji przygotowanych przez Michelin. Melomanów z pewnością ucieszy muzyczna strefa kibica. Najmłodsi też na nudę nie będą narzekać. Czekać będą na nich dmuchańce, ścianka wspinaczkowa, zjeżdżalnia, pneumatyczny tor zabaw oraz animacje. Zostanie także rozegrany turniej siatkówki plażowej. Do swojego namiotu uczestników zaproszą też Szpital Dziecięcy, Fundacja „Przyszłość Dla Dzieci” oraz Fit nie Fat. Tu zmierzycie ciśnienie, cukier, porozmawiacie też z Mileną Suchowiecka, dietykiem klinicznym. Goście imprezy będą też mogli obejrzeć wystawę z okazji obchodzonego w tym roku 50-lecia olsztyńskiej fabryki opon.

Na godz. 14.45 zaplanowany jest finał, podczas którego dowiemy się, ile pieniędzy udało się uzbierać dla szpitala. Imprezę uświetni Margaret, wokalistka młodego pokolenia. Całe wydarzenie poprowadzi dziennikarz sportowy, Maciej Kurzajewski. Partnerem akcji jest Fundacja „Przyszłość Dla Dzieci”, która od lat współpracuje z Michelin przy akcjach na rzecz Szpitala Dziecięcego.
Start imprezy o godzinie 10. Udział w imprezie jest bezpłatny.
Aleksandra TchórzewskaKomentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB