Olsztyńscy policjanci pomagają dzieciom

2017-10-18 12:00:00 (ost. akt: 2017-10-18 11:55:45)

Podziel się:

W niedzielę, 22 października w Zalesiu koło Barczewa możesz wziąć udział w imprezie i pomóc dzieciom. Zapisz się na IV Bieg na rzecz dzieci chorych na nowotwory. Do wyboru kilka dystansów, które pokona nawet mało wprawny biegacz.

Każdy będzie mógł sobie wybrać trasę, którą pokona. W przypadku dorosłych będzie to 5 i 10 kilometrów.
— Udział w biegu może wziąć każdy, bez względu na wykonywany zawód czy wiek — mówi Mirosław Cydzik, policjant z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, współorganizator IV Biegu na rzecz dzieci chorych na nowotwory. — Ideą naszej imprezy jest pomoc dzieciom, a jej pomysłodawcą — Dariusz Otręba, policjant. Chcemy, by tegoroczna edycja zgromadziła jak najwięcej osób. Wszystkie opłaty z rejestracji, czy zebrane pieniądze w czasie wydarzenia, w całości będą przeznaczone na pomoc dzieciom.
Policjanci stale współpracują z oddziałem onkologicznym szpitala dziecięcego w Olsztynie i dzięki temu pieniądze trafiają do potrzebujących.
Przewidziano też dystanse dziecięce. Na najmłodszych czekają atrakcje, wśród nich zabawy z animatorem. Dystans w zależności od wieku — od 100 do 1000 metrów. Dzieci nie ponoszą kosztów opłaty startowej.
— Zachęcamy, by zapisywać do 18 października, bo wtedy opłaty są niższe. A im więcej osób weźmie udział, tym więcej pomożemy — dodaje Mirosław Cydzik. — Przebiegłem siedem maratonów na siedmiu kontynentach, ale nie dało mi to takiej satysfakcji, jak pomoc dzieciom.
Patronat nad imprezą objął Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk. Na co czekasz? Też możesz pomóc.

Zapisz się na bieg - kliknij!

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB