Krav maga - podejmij wyzwanie i odnajdź w sobie pasję

Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: arch.prywatne

Podziel się:

Zacznij treningi Krav Maga w najlepszym olsztyńskim klubie Rebel Team.

Dyktowanie trendów w samoobronie to bardzo ważna kwestia szeroko pojętej protekcji osobistej. Słyszysz - KRAV MAGA - i już sama myśl cię przeraża? Czy na pewno słusznie myślisz? Czy właściwie oceniasz sytuację? Czy to twoje doświadczenie czy opinia innych nie pozwala ci spróbować.

Odkąd sięgnę pamięcią, zawsze z systemem Krav Maga kojarzono osiłków, ludzi o nadprzeciętnych umiejętnościach, słowem wielkich twardzieli. Śmiem twierdzić, że ten pogląd łączy się z genezą powstania tego systemu i osobą jego twórcy, Imiego Lichtenfelda. Może faktycznie kiedyś tak było, ale czasy się zmieniają. Człowiek XXI wieku żyje w świecie niezwykle zmiennym, gdzie jego możliwości, rozwój osobisty, samodoskonalenie się, sięganie po nieznane, bezustannie się multiplikują. Dotyczy to również aspektu samoobrony. Przychodzisz na trening i liczysz na to, że poznasz tylko techniki, które uratują cię w życiu i w każdej sytuacji. I takie nastawienie jest błędem.

Aspekt samoobrony w naszym klubie ma wymiar zdecydowanie głębszy. Nagle okazuje się, że trening otwiera przed tobą interdyscyplinarność systemową. Poznajesz zasady mechaniki poruszania się w Krav Maga, zasady uderzania, uczysz się poszczególnych technik, pewności siebie, mowy ciała, uczysz się rozumieć różne źródła potencjalnych zagrożeń. Wreszcie — uczysz się reagować! Tak naprawdę jednak poznajesz „nowego siebie”, dostosowując poznaną technikę i praktycznie ją wykorzystując w danym kontekście sytuacyjnym. WOW!!! A miała być tylko technika i przysłowiowe „mordobicie”. Nie tędy droga w naszym klubie. My dajemy ci więcej możliwości.

Musimy sobie zdać sprawę, że żyjemy w monitorowanej rzeczywistości, gdzie potencjalnie każdy uczestnik życia publicznego może wszystko nagrać swoim telefonem komórkowym bądź tabletem. Może to się stać w windzie, w hotelu, w restauracji, na schodach, w pubie, na ulicy, dosłownie wszędzie. Wiesz, jak się zachować, gdyby przyszło Ci odeprzeć atak w świadomości, że ktoś Cię właśnie nagrywa? A później to trafi do sieci. Od czego byś zaczął swoją procedurę bezpieczeństwa osobistego? Może zaatakowano właśnie Ciebie, twoje dziecko, osobę bardzo Ci bliską. Jak byś zaczął/zaczęła? Odpowiedz sobie teraz na to pytanie. By to zrozumieć, musimy po pierwsze przetrenować dany scenariusz na zajęciach. Po drugie, wejść w strefę treningu mentalnego w samoobronie i wyobrazić to sobie w naszej głowie.

To ważne, by potem w sytuacji zagrożenia podświadomie wiedzieć, jak działać w stresie. Uwierz mi, w takiej sytuacji nie jest łatwo podjąć właściwą decyzję. Uczymy, jak to osiągnąć i skutecznie robimy to jako klub od 2002 roku nieprzerwanie. Tak — tyle już działamy! Tyle istniejemy! To nasz atut i bezkonkurencyjność, jeśli chodzi o merytorykę szkoleń, prestiż, jakość wyszkolenia technicznego, posiadane doświadczenie i wiedzę w temacie Krav Maga. Kiedy myślisz o treningu samoobrony, od razu kojarzysz sale treningowe, osoby z odpowiednim ubiorem, ochraniacze, rękawice, ludzi w kimonach lub kurtkach itp. Krav Maga wychodzi jednak nieco dalej. A co się dzieje, jeśli ubierzesz się elegancko? Czy Twoja swoboda ruchów, dajmy na to w garniturze, jest taka sama jak w przypadku luźnego ubrania? Odpowiedź brzmi: NIE. Po prostu jesteś skrępowany. To fakt! A bronić musisz się skutecznie. Myślenie Krav Maga wychodzi temu naprzeciw.

My musimy być przygotowani na samoobronę wszędzie i w każdych warunkach, niezależnie od pogody i ubrania. Musimy być bacznymi obserwatorami otaczającej nasz rzeczywistości, bo to gwarantuje bycie świadomie bezpiecznym. To tzw. scanning otoczenia, czyli pełna świadomość tego, gdzie się znajdujemy, kto jest obok nas, jak się zachowuje, jak reaguje, co i jak mówi. To jest Twój klucz do bycia bezpiecznym. Na treningu również uczymy, jak wykorzystywać przedmioty codziennego użytku w kontekście samoobrony np. klucze, parasol, damską torebkę, aktówkę, długopis itp. I mamy szereg metod treningowych i ćwiczeń praktycznych by Cię tego nauczyć. Jeśli chcesz do nas dołączyć – zapraszam.

Zapraszam Cię do nas! Przyjdź i spróbuj. Pierwszy trening jest bezpłatny. Kosztuje on Ciebie tylko czas, który zechcesz w siebie zainwestować. My jako klub jesteśmy dla Ciebie, a Ty dla Nas jesteś najważniejszy. Twoje bezpieczeństwo osobiste jest naszym priorytetem!

Krzysztof Lewicki
EXPERT Krav Maga (czarny pas)
licencjonowany instruktor samoobrony
instruktor defendo (personal protection)
instruktor boksu

Jarosław Łada
– licencjonowany instruktor Krav Maga
Tu trenujemy:
1. Olsztyn – SP 15, ul. Kętrzyńskiego 10, wtorek, czwartek 18.30-20.00
2. Barczewo – ZS nr 1, ul. Północna 14, poniedziałek, środa 19.25-20.30