W Olsztynie rusza parkrun

2017-11-03 10:20:00 (ost. akt: 2017-11-03 11:30:21)

Autor zdjęcia: Designed by Freepik

Podziel się:

Olsztyńscy biegacze nie kryją zadowolenia. Byliśmy jednym z nielicznych miast wojewódzkich, które nie miało swojego parkrunu. Ale to się właśnie zmienia.

W ten weekend biegacze po raz pierwszy w historii naszego miasta stawią się w Parku Centralnym, aby przybić i przebiec swoją pierwszą parkrunową piątkę. W tym samym czasie czyli w sobotni poranek o 9.00 zrobią to biegacze np. w Niemczech, na Wyspach Brytyjskich czy w Warszawie. Parkruny to 1300 lokalizacji na całym świecie. Po Działdowie i Ełku Olsztyn jest trzecią lokalizacją w naszym województwie, gdzie w tak oryginalny sposób będzie można zaliczać swój sobotni trening. Czym są te obcobrzmiące parkruny?

— To pięciokilometrowe niezobowiązujące biegi, którym daleka jest idea ścigania. Żeby wystartować w parkrun wystarczy raz zarejestrować się w systemie, wydrukować swój unikalny kod kreskowy i przyjść z nim do parku nawet na minutę przed biegiem. Pozwala on startować na całym świecie, a wynik z dowolnego miejsca trafi do globalnej bazy. Będą się odbywały co tydzień dopóki będą chętni — opowiada Jarosław Kopyść, organizator olsztyńskiego parkrunu. Ci, którzy liczą na nagrody i wypasione pakiety darmowe mogą się rozczarować. — Udział w biegu jest całkowicie darmowy. Wszystko działa na zasadzie wolontariatu. Chodzi o dobrą zabawę, ruch i integrację olsztyńskich biegaczy. Ale będziemy rozdawać oczywiście chipy do pomiaru czasu — podkreśla organizator.

Nagród nie ma, ale za konsekwencje i regularność przewidziane są koszulki. —Dzięki temu, że wszystko działa na zasadzie rejestracji internetowej wiadomo gdzie, kto i kiedy biegnie. Za pierwsze 50 biegów ( czyli mniej więcej po roku sobotnich regularnych spotkań) należy się stylowy Tshirt. Za 100 kolejny w innym kolorze. Ale nie to jest najważniejsze! Najważniejsze to po prostu pobiegać razem. Można wziąć dzieci, psy i kije do nordic walkingu. Zapraszamy wszystkich chętnych!

Szczegóły i zapisy na www.parkrun.pl

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB