W Olsztynie sobota na biegowo! Przed nami CITY TRAIL

2018-01-09 11:37:22 (ost. akt: 2018-01-09 11:59:20)

Autor zdjęcia: CITY TRAIL

Podziel się:

13 stycznia nad Jeziorem Długim w Olsztynie odbędzie się czwarty z serii sześciu biegów cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Będzie dystans 5 km, leśna trasa oraz setki zmotywowanych biegaczy.

Po trzech biegach na prowadzeniu są Paweł Pszczółkowski (dwie wygrane i jedno trzecie miejsce) i Beata Bielenica (dwa trzecie miejsca i jedno piąte). Jest jednak niemal pewne, że z walki o zwycięstwo nie zrezygnują Tomasz Kowalski (raz pierwszy i raz drugi) oraz Aleksandra Lisowska (dwa razy najszybsza). Do rywalizacji o najwyższe lokaty może włączyć się również Aleksandra Wiśniewska (raz pierwsza i raz druga).

- W CITY TRAIL startują prawie wszyscy średnio i długodystansowcy, których trenuję, ponieważ jest to najlepszy sprawdzian aktualnej dyspozycji. Około miesięczny okres między biegami daje fajny czas na potrenowanie i sprawdzenie efektów tej pracy. Zawodnik pozbawiony startów przez kilka zimowych miesięcy może mieć problem z właściwą mobilizacją, a dzięki CITY TRAIL ten poziom adrenaliny i gotowości startowej jest przypominany – podkreśla Jacek Wosiek, trener biegaczy średnio- i długodystansowych. - U każdego zawodnika bieganie przełajów daje pozytywny efekt. Nawet gdy wynik jest słabszy przez warunki na trasie to i tak podczas biegu dajemy taki bodziec siłowy i wytrzymałościowy, jaki ciężko byłoby wykonać na treningu. Są typy biegaczy, którzy zdecydowanie słabiej wypadają w przełaju niż na bieżni, czy ulicy, ale i dla takich osób biegi przełajowe typu CITY TRAIL powinny być dobrym elementem przygotowań do sezonu. Jeśli zawodnik gorzej radzi sobie w terenie, jest to często objawem jego słabości - na przykład w technice biegu, koordynacji.

Rywalizacja najszybszych zawodników jest oczywiście wisienką na torcie, ale zdecydowana większość biegaczy CITY TRAIL startuje w zawodach dla własnej satysfakcji, z zamiarem poprawiania własnych rekordów, a często po prostu dla przyjemności, nie zważając na rezultat na mecie. Dla najwytrwalszych, którzy pobiegną nad Jeziorem Długim co najmniej cztery razy przewidziane są pamiątkowe medale. Ich wręczenie odbędzie się na oddzielnej, siódmej imprezie – uroczystej gali – na początku kwietnia. Poza biegiem dla dorosłych, przy okazji każdych zawodów odbywa się rywalizacja dzieci i młodzieży, które startują na dystansach 300 m, 600 m , 1 km i 2 km – w zależności od wieku.

Terminy imprez w Olsztynie: 13 stycznia, 17 lutego, 10 marca.
Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl.
Harmonogram imprezy:
8:30 – otwarcie biura zawodów (okolice startu i mety biegu – most nad Jeziorem Długim)
9:30 – 10:10 – biegi CITY TRAIL Junior
10:30 – zamknięcie biura zawodów
11:00 – start biegu głównego


Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB