Zdrowie, kondycja, relaks w Olsztynie

Puchar Polski

OLSZTYN- Grand Prix Pucharu Polski w pływaniu. Aquasfera Olsztyn. Fot. Bartosz Cudnoch / 27 maj 2014 /

Puchar Polski OLSZTYN- Grand Prix Pucharu Polski w pływaniu. Aquasfera Olsztyn. Fot. Bartosz Cudnoch / 27 maj 2014 /

Autor zdjęcia: Bartosz Cudnoch

Podziel się:

Sądzicie, że w Olsztynie nie ma miejsc, w których możecie być aktywni? Mylicie się! Obiekty Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie dają wam wiele możliwości. Wystarczą chęci, czas i plan, co chcecie robić. Pływać, jeździć na łyżwach, rowerem, grać w gry zespołowe, biegać... Wybór należy do was, my dajemy wskazówki!

Bądźcie aktywni przez cały rok! Nie siedźcie w domu, zacznijcie dbać o swoją kondycję. Niech ćwiczenia staną się przyjemnością, czerpcie z nich radość! A robić możecie wiele! Miłośnicy wody powinni wybrać się na olsztyńskie baseny. Najwięcej atrakcji czeka w Wodnym Centrum Rekreacyjno-Sportowym Aquasfera Galeria Warmińska. Tu czeka na was basen olimpijski, rozgrzewkowy, zrelaksujecie się w części rekreacyjnej czy w saunach. Z pewnością poczujecie się tylko lepiej. Wolicie miejsce bardziej kameralne? Popływajcie w basenie przy ul. Głowackiego.

Zimą warto wyciągnąć łyżwy z szafy i wybrać się na lodowiska. W Olsztynie są trzy: przy hali widowiskowo-sportowej Urania, przy ul. Jeziołowicza czy na te w Centrum Rekreacyjno-Sportowym Ukiel. To ostatnie to nowoczesny kompleks sportowo-rekreacyjny. Tu macie też do dyspozycji wypożyczalnię bojerów, łyżew, nart biegowych czy rowerów. Latem: strzeżone kąpieliska, boisko do koszykówki, do plażowej piłki siatkowej, nożnej i ręcznej, wypożyczalnie sprzętu pływającego i sportowego. Chcecie się teraz poczuć jak na plaży? Wybierzcie się do całorocznej hali, by pograć w siatkówkę plażową. A może po prostu spędzicie miło czas, spacerując lub biegając po ścieżkach wokół Ukiela. Muzeum Sportu natomiast to znakomita propozycja dla wycieczek szkolnych, ale również dla
rodzin. Tu znajdziecie wystawy stałe – galerie olimpijczyków, gabloty sportowców i ludzi związanych ze sportem.

OSiR jest też organizatorem wielu imprez sportowych o zasięgu krajowym i międzynarodowym (pływackich, biegowych, rowerowych, w tenisie stołowym), ale też i rozrywkowych: tanecznych, dla seniorów i rodzin. Wstępnie w kalendarzu zaplanowano już 140 imprez. Interesują was obozy sportowe lub zgrupowania pływackie? Zgłoście się do OSiR-u. Pracownicy odpowiadają też za organizację sportu amatorskiego i szkolnego. Tu także możecie zorganizować konferencje, szkolenia, a nawet imprezy integracyjne. Szczegóły na
stronie internetowej: osir.olsztyn.pl.

Bądźcie aktywni przez cały rok z kartą Olsztyn Sport (129 zł normalna, 119 zł ulgowa) która umożliwia za 4 zł dziennie korzystanie z 3 basenów, 3 lodowisk oraz sprzętu sportowego i to bez posiadania gotówki! Dodatkowo wejście na basen w Aquasferze — bez limitu czasowego.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB