Przed nami Bieg Jakubowy

2018-04-19 10:29:56 (ost. akt: 2018-04-19 10:37:03)

Podziel się:

Tylko kilka dni dzielą fanów biegania od imprezy, która na dobre wrosła już w sportowy krajobraz Olsztyna. Co ważne, startując w XVI Biegu Jakubowym, można pomóc chorym dzieciom!

Czas ucieka nieubłaganie: wydawałoby się, jeszcze niedawno „na tapecie” była jubileuszowa, 15. edycja Biegu Jakubowego, a tymczasem rok minął jak z bicza strzelił i lada dzień na ulice Olsztyna wybiegną uczestnicy kolejnej, już 16. imprezy spod znaku Św. Jakuba. Dodajmy: imprezy, która w pełni zasłużenie podbiła serca wszystkich miłośników biegania. Tegoroczny Bieg Jakubowy, jak zwykle organizowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie, zaplanowano już na najbliższą niedzielę (22 kwietnia). Start 10-kilometrowego biegu głównego nastąpi o godz. 11 na Starym Mieście, gdzie również zlokalizowana zostanie meta.

Poza tym najważniejszym celem, jakim jest promowanie biegania jako zdrowego stylu życia, XVI Bieg Jakubowy — nie po raz pierwszy będzie miał do wypełnienia także niezwykle istotną misję ogólnoludzką. A to jak najściślej wiąże się z działalnością Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. — W biegu głównym wystartuje w tym roku ok. 370 osób, a aż 104 spośród nich postanowiło wybrać „ścieżkę” charytatywną, czyli wpłacić wyższe startowe po to, aby wesprzeć podopiecznych naszej fundacji — mówi Iwona Żochowska-Jabłońska, dyrektor zarządzająca Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”.

O co dokładnie chodzi w tej „ścieżce” charytatywnej? Sprawa jest prosta: każdy, kto zarejestrował się na stronie biegu, zaznaczając przy tym, że chce wziąć udział w biegu charytatywnym, zadeklarował w ten sposób, że powiększa opłatę startową o 10 złotych, która to kwota powędruje na leczenie podopiecznych fundacji. Mało tego, każdy taki wybór pociągnął za sobą kolejne 10 zł na leczenie i rehabilitację chorych dzieci! „Twoja dycha + druga dycha = 2 dychy na pomoc chorym dzieciom z Warmii i Mazur!” — tak brzmiało jedno z haseł zachęcających biegaczy do wybrania startu w barwach Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”.

Zachęty przyniosły skutek, bo drużyna tej fundacji, która pobiegnie w niedzielę dla chorych dzieci, będzie liczyć ponad sto osób! „Jesteście cudowni! 104 wspaniałych ludzi pobiegnie charytatywnie w XVI Biegu Jakubowym w Olsztynie. Jesteśmy bardzo dumni, bo co 4 osoba pobiegnie ze specjalnym, pomarańczowym numerem startowym wspierając Fundację "Przyszłość dla Dzieci"! Widzimy się 22 kwietnia na olsztyńskiej Starówce, będziemy wszystkim gorąco kibicować. Razem z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Olsztynie życzymy dobrej zabawy!” — taka wiadomość pojawiła się wczoraj po południu na oficjalnym profilu facebookowym fundacji.

* Wszyscy uczestnicy biegu głównego na 10 km otrzymają po pamiątkowym medalu, a czołowe trójki w kategoriach wiekowych także puchary. Oto te kategorie wiekowe (kobiety i mężczyźni): open, 16-19 lat, 20-24 lata, 25-29 lat, 30-34 lata, 35-39 lat, 40-44 lata, 45-49 lat, 50-54 lata, 55-59 lat, 60-64 lata, 65-69 lat oraz 70 i więcej lat.
Przed biegiem głównym odbędą się biegi towarzyszące oraz Bieg Przebierańców (godz. 9.15). I tak: dzieci do lat 7 będą miały do pokonania dystans 150-200 m, dzieci w wieku 8-10 lat — ok. 300 m, w wieku 11-13 lat — dystans ok. 400 m, a młodzież w wieku 14-16 lat przebiegnie ok. 600. Do tego przewidziano rozegranie biegu w kategorii open na 1300 m oraz wspomnianego już Biegu Przebierańców na ok. 400 m, bez kategorii, gdzie wszyscy startują w przebraniach.
pes

Patron medialny wydarzenia: Fit nie Fat, Gazeta Olsztyńska, Nasz Olsztyniak.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB