Stary Kontynent przyjedzie zagrać w Starych Jabłonkach

2018-04-22 20:00:00 (ost. akt: 2018-04-22 20:08:28)

Podziel się:

Autor zdjęcia: organizatorzy

Jak już informowaliśmy, od 31 maja do 3 czerwca w Starych Jabłonkach zostaną rozegrane finały klubowych mistrzostw Europy w plażowej piłce ręcznej. Impreza zapowiada się bardzo okazale.

W tej jednej z najważniejszych imprez tego dynamicznie rozwijającego się sportu weźmie udział po 12 najlepszych męskich i kobiecych klubów Starego Kontynentu. Organizatorzy przygotują dwa boiska, a na trybunach głównego stadionu będzie mogło zasiąść około 2500 kibiców. Od 31 maja (czwartek) do 1 czerwca (sobota) do godz. 13.30 odbędą się rozgrywki grupowe (w każdej rywalizuje sześć zespołów), po czym kluby, które zajmą piąte miejsca w grupach, rozegrają mecz o miejsce dziewiąte w całym turnieju, a najsłabsze ekipy będą walczyć o miejsce jedenaste. Natomiast czołowe czwórki awansują do ćwierćfinałów, w których będzie rywalizować według następującego podziału: 1.A - 4.B (zespół z z pierwszego miejsca w grupie A zagra z czwartą ekipą grupy B), 2.A - 3.B, 1.B - 4.A, 2.B - 3.A. Na tym sobotnia część rywalizacji się zakończy, a w niedzielę kibice obejrzą już najważniejsze mecze klubowych mistrzostw Europy, czyli najpierw zostaną rozegrane półfinały, a następnie mecze o trzecie miejsca oraz finały. Ostatni mecz zaplanowano na godz. 16.30, a godzinę później odbędzie się uroczyste zakończenie turnieju.
Przypominamy, że w Starych Jabłonkach mistrzowskich tytułów będą bronić chorwackie Detono Zagrzeb (mężczyźni) i hiszpańskie Playa Algeciras (kobiety). Poza tym zobaczymy aż cztery polskie ekipy: mistrzowie kraju Auto Forum Petra Płock (mężczyźni) i Red Hot Czili Buk (kobiety) oraz Juko Piotrków Trybunalski i Team Poland, które otrzymały od organizatorów „dzikie karty”.

WARTO WIEDZIEĆ
W meczu rywalizują czteroosobowe drużyny, w tym bramkarz. Wszyscy grają boso, ale dopuszczalne są skarpetki lub bandaże. Mecz składa się z dziesięciominutowych połów i pięciominutowej przerwy. O wygranej decyduje liczba punktów meczowych (punkt otrzymuje się za wygraną połowę). Jeśli po rozegraniu obu połów jest remis 1:1, wtedy dochodzi do rzutów sam na sam z bramkarzem. Każda zdobyta bramka to jeden punkt. Zawodnicy mogą jednak dokonywać też tzw. rzutów spektakularnych, które są punktowane podwójne. Rzutem spektakularnym jest na przykład trafienie do bramki z wyskoku.
mdryh

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB