Sport, koncerty i dobra kuchnia

2018-05-07 12:00:00 (ost. akt: 2018-05-06 18:56:14)

Podziel się:

Autor zdjęcia: organizatorzy

Dzień Dziecka, koncerty na scenie na wodzie oraz "Kuchnia z klasą" Karola Okrasy i Dariusza Strucińskiego - to tylko niektóre pozasportowe atrakcje turnieju finałowego klubowych mistrzostw Europy plażowej piłki ręcznej w Starych Jabłonkach.

Starzy bywalcy wiedzą doskonale, że imprezy sportowe w Starych Jabłonkach nigdy nie ograniczają się jedynie do sportu. Tak też będzie podczas decydującego turnieju klubowych mistrzostw Europy w plażowej piłce ręcznej. Oczywiście najważniejsze będą mecze, ale jednocześnie będzie można też zjeść coś smacznego, a zadbają o to znany z telewizyjnego ekranu Karol Okrasa oraz Dariusz Struciński, szef kuchni w Hotelu Anders. Na tym oczywiście nie koniec atrakcji, bowiem będzie też coś dla ucha, czyli ponownie pojawi się scena na wodzie, a na niej wielu muzyków i piosenkarzy. A że w trakcie turnieju wypadnie Dzień Dziecka, więc organizatorzy pomyśleli także o naszych pociechach, przygotowując dla nich wiele zabaw i konkursów.

Impreza rozpocznie się 31 maja (czwartek) i mniej więcej do godziny 13.30 w sobotę potrwają rozgrywki grupowe. Tego samego dnia rozegrane zostaną jeszcze mecze najsłabszych drużyn, które będą się broniły przed zajęciem ostatniego miejsca, oraz ćwierćfinały. Na tym sobotnia część rywalizacji się zakończy, a w niedzielę kibice obejrzą już najważniejsze mecze klubowych mistrzostw Europy, czyli najpierw zostaną rozegrane półfinały, a następnie mecze o trzecie miejsca oraz finały. Ostatni mecz zaplanowano na godz. 16.30, a godzinę później odbędzie się uroczyste zakończenie turnieju.

Przypominamy, że w Starych Jabłonkach mistrzowskich tytułów będą bronić chorwackie Detono Zagrzeb (mężczyźni) i hiszpańskie Playa Algeciras (kobiety). Poza tym zobaczymy aż cztery polskie ekipy: mistrzowie kraju Auto Forum Petra Płock (mężczyźni) i Red Hot Czili Buk (kobiety) oraz Juko Piotrków Trybunalski i Team Poland, które otrzymały od organizatorów „dzikie karty”.
Impreza zapowiada się imponująco i ma olbrzymią szansę przejść do historii tego sportu, bo jeszcze nigdy turniej plażowego szczypiorniaka nie został zorganizowany z takim rozmachem, poza tym w Starych Jabłonkach po raz pierwszy będzie testowany nowy system pomagający sędziom w podejmowaniu decyzji (w każdej bramce będą zamontowane aż cztery kamery), a o bezpośrednią transmisję z trzech decydujących dni turnieju zadba telewizja Polsat Sport. Ale zamiast siedzieć przed telewizorem, lepiej po prostu przyjechać do Starych Jabłonek! Wstęp wolny.
ARTUR DRYHYNYCZ


Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB