Zimą świetnie się biega! Zwłaszcza w Walentynki!

2018-12-20 12:42:37 (ost. akt: 2018-12-20 12:47:41)

Podziel się:

Będzie można to sprawdzić już w nowym roku podczas Ogólnopolskiej Przełajowej Sztafety Walentynkowy Leśny Cross. Bieg odbędzie się 10 lutego 2019 roku w Łukcie.

Trasa jest usytuowana na polnych i leśnych ścieżkach znajdujących się w pobliżu malowniczego Rezerwatu Jeziora Długiego. Długość trasy wynosi 6,5 kilometra i ma charakter pętli.
- Startują dwuosobowe drużyny złożone z kobiety i mężczyzny. Czas trwania zawodów wynosi 5 godzin, jednak para nie musi po zaliczeniu po jednym okrążeniu biec dalej, a i tak otrzyma medal i będzie mogła skorzystać ze wszystkich atrakcji - mówi Jarosław Cieśla, organizator biegu.

Bieg będzie rozgrywany w formie sztafety.
- Jest to bardzo ciekawa forma, gdyż w rywalizacji mogą wziąć udział małżonkowie, członkowie rodziny, znajomi, jak też zawodnicy reprezentujący klub, zrzeszenie, czy też zakład pracy. W zawodach oprócz biegaczy będą mogli uczestniczyć, również zawodnicy Nordic Walking. Zawodnicy po zaliczeniu pętli będą mogli w ciepłym pomieszczeniu ogrzać się, przebrać, spożyć posiłek i uzupełnić płyny. Będzie też możliwość wykąpania się i odświeżenia. Na najlepsze pary czekają nagrody i puchary - dodaje Jarosław Cieśla.

Bieg ma również na celu pomaganie potrzebującym. Przy rejestracji można wybrać formę charytatywną, czyli zapłacić o 20 zł więcej za pakiet. Zebrane w ten sposób pieniądze zostaną przekazane na rzecz leczenia i rehabilitacji podopiecznych Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”.


Strony Internetowe poświęcone wydarzeniu:
- https://walentynkowylesnycross.wordpress.com/
- https://www.facebook.com/events/2216687435239035/
- https://superczas.pl/walentynkowy-lesny-cross#main (zapisy)
- http://przyszloscdladzieci.org/542681,Walentynkowy-Lesny-Cross-charytatywnie.html

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB