Przechowywnie w sypialni

2019-08-13 14:39:17 (ost. akt: 2019-08-19 12:39:22)
Źródło: https://favi.pl/produkty/p/szafa-sosnowa-rustyk-155?v=375917

Źródło: https://favi.pl/produkty/p/szafa-sosnowa-rustyk-155?v=375917

Podziel się:

Sypialnia jest – a przynajmniej miałaby być – strefą spokoju, ciszy i relaksu. Jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że we śnie spędzamy około jednej trzeciej naszego życia, powinniśmy w stworzyć taką przestrzeń, która zapewni nam odpoczynek pod koniec dnia i rześką pobudkę o poranku.

Potrzeby te zaspokoi dobre łóżko, czułe oświetlenie i odpowiednie zaciemnienie. W większości mieszkań i domów sypialnia musi jednak służyć również jako miejsce do składowania odzieży, dodatków, biżuterii i innych rzeczy osobistych. Aby pierwotne przeznaczenie sypialni nie kolidowało z funkcją przechowywania przedmiotów, warto ją starannie zaplanować. Poradzimy Wam, jak się za to zabrać.

Sypialnia jest miejscem, gdzie zwykle nie zapraszamy gości, w związku z czym często przenosimy tam rzeczy, których nie chcemy lub nie możemy trzymać w innych pomieszczeniach. Zdarza się więc, że po drodze do łóżka mijamy suszarkę z praniem, przeskakujemy przez stosy czasopism, a po przebudzeniu widzimy deskę do prasowania opartą o ścianę. Z tego powodu nasza sypialnia bardziej przypomina składzik niż oazę spokoju, a my możemy zapomnieć o odpoczynku.
Planowanie przestrzeni do przechowywania w sypialni powinno rozpocząć się od starannej rewizji wszystkich przedmiotów i wyłączenia rzeczy, które możemy trzymać w innych miejscach. Podstawą jest porządek.

http://m.wm.pl/2019/08/orig/sypialnia-571187.jpg

Źródło: www.favi.pl
Podczas planowania sypialni warto również dokładnie przemyśleć swoje zwyczaje i sposoby korzystania z tego pomieszczenia, tak by nowy układ służył nam, a nie odwrotnie. Chętnie czytasz przed snem i trzymasz obok łóżka półkę na książki i czasopisma? Masz w sypialni telewizor (dyskusyjnym jest, czy urządzenie to powinno się tam w ogóle znaleźć, ale jeśli lubisz zasypiać przy dźwiękach ulubionych seriali, to właściwie dlaczego nie?), a zatem potrzebujesz też stojaka na płyty DVD? Jak poruszasz się po tym pomieszczeniu? Czy łatwo jest posłać Twoje łóżko? Trzymasz tutaj przedmioty, które czekają aż odniesiesz je na właściwe miejsce (innymi słowy masz tendencję do tworzenia składowisk)? Chowasz niepotrzebne rzeczy pod łóżko? Z łatwością zamykasz szafę i bieliźniarkę, czy może są tak pełne, że z trudem znajdujesz w nich potrzebne elementy garderoby? Przechowujesz w sypialni buty? A jeśli tak, to w jaki sposób? Odkładasz ciuchy na oparcie krzesła, czy może rzucasz je na podłogę? Trzymasz tu kosz z brudną bielizną?
Planowanie przestrzeni do przechowywania w sypialni rozpocznij od usunięcia wszystkich rzeczy, które nie powinny się tam znaleźć. W kwestii odzieży, warto zastanowić się nad tym, czy nie znajdziesz w domu pomieszczenia na samodzielną garderobę. Jeśli jednak nie masz innej możliwości niż trzymać ubrania w sypialni, poświęć trochę czasu na przegląd zawartości szafy. Podziel ciuchy, obuwie i akcesoria na te, których będziesz jeszcze używać i na te, które możesz sprzedać, wyrzucić lub ofiarować na cele dobroczynne.

Kilka wskazówek dla efektywnej selekcji odzieży1. Pozbądź się wszystkiego, czego nie miałaś lub nie miałeś na sobie dłużej niż rok, w czym nie czujesz się dobrze i co do Ciebie nie pasuje.
2. Wyrzuć zapomniane i niekompletne rzeczy (na przykład pasek od swetra, którego już nie masz, pojedyncze kolczyki, skarpetki, rękawiczki).
3. Sprzedaj lub ofiaruj komuś efekty wszystkich spontanicznych lub przypadkowych zakupów, których nie nosisz i które tylko zajmują miejsce w Twojej szafie.
4. Podziel ubrania według pór roku.
5. Wydziel rzeczy przeznaczone do czyszczenia i naprawy.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB