Doskonała oprawa oczu

2013-10-02 14:25:45 (ost. akt: 2013-11-15 11:22:37)

Podziel się:

Autor zdjęcia: Fotolia

Oprawa oczu to jest to wszystko, co widzimy wokół tego narządu, a więc powieki, brwi, rzęsy, ale także oprawki okularów czy szkła kontaktowe. Wszystkie te elementy mogą poprawić nasz wygląd lub przeciwnie — oszpecić twarz. Warto więc zadbać o oprawę swoich oczu, w przypadku okularów odwiedzić okulistę, a potem dobrego optyka. Osoby, które nie chcą nosić okularów lub marzą o zmianie koloru oczu, mogą dopasować sobie odpowiednie szkła kontaktowe.

Najprostszą metodą poprawienia oprawy oczu jest makijaż. Stosują go nie tylko kobiety. Także mężczyźni (szczególnie artyści występujący na scenie, w telewizji) chętnie poprawiają sobie urodę podkreślając m.in. linię oczu. Niektórzy, chcąc sobie ułatwić życie i oszczędzić czas, poddają się zabiegowi makijażu permanentnego. Makijaż taki jest rzeczywiście wygodny i polega na wprowadzeniu w naskórek barwnika za pomocą specjalnego urządzenia. Używane barwniki są trwałe i bezpieczne, a sam zabieg bezbolesny.
Makijaż permanentny najczęściej wykonują sobie osoby, które nie mają czasu lub nie lubią się malować, zapracowane, sportowcy, a także osoby, które mają problemy ze wzrokiem i nie mogą codziennie same sobie zrobić normalnego makijażu.
Makijaż permanentny jest także świetnym wyjściem dla osób uczulonych na niektóre kosmetyki lub które chciałyby trwale skorygować swoją urodę.

Regulacja brwi
Po co regulować brwi? Żeby czuć się lepiej, ładniej wyglądać i podkreślić piękno oczu. Zdarza się, że natura obdarzy nas bujnymi i krzaczastymi wręcz brwiami. Takie brwi od razu rzucają się w oczy osobom, które nas obserwują. Osoby te, zamiast zachwycać się np. kolorem naszych oczu, widzą wyłącznie krzaczaste owłosienie wokół nich. Nie zawsze akceptujemy taki stan. Wówczas wystarczy udać się do kosmetyczki, która dopasuje kształt brwi do oczu i całej twarzy. Można próbować samodzielnie wyregulować brwi. Pamiętajmy jednak, że źle wyregulowane brwi trudno potem poprawić. Dlatego najlepiej skorzystać z usług specjalistki. Zabieg nie jest drogi i można go wykonać na dwa sposoby — pęsetką lub ciepłym woskiem. Trzeba go tylko co jakiś czas powtarzać, gdyż brwi mogą odrastać ze zdwojoną siłą.

Oprawki i szkła kontaktowe

Niektórzy muszą nosić okulary, inni — chcą. W pierwszym przypadku mamy do czynienia z okularami leczniczymi, w drugim przypadku chodzi o wywołanie odpowiedniego wrażenia. W każdym przypadku oprawki są oprawą oczu i mają duży wpływ na wygląd całej twarzy.
Ostatnio bardzo modne zrobiły się oprawki kolorowe — zielone, białe, czerwone, a nawet żółte. Oczywiście w przypadku takich oprawek chodzi głównie o osiągnięcie zamierzonego efektu, np. zwrócenie na siebie uwagi, gdyż kolorowe oprawki są bardzo wyraziste i rzucają się w oczy i wyróżniają nas w tłumie.
Jednak należy pamiętać, że nie każdy kolor czy kształt oprawek pasują do naszej twarzy. Które więc wybrać? Jest kilka zasad, które pomogą nam w podjęciu decyzji.
• Przede wszystkim oprawka naszych okularów nie powinna opierać się na policzkach. Przymierzając oprawki, zróbmy kilka grymasów — uśmiechnijmy się, ziewnijmy — jeśli oprawki nie dotykają policzków, możemy je brać pod uwagę.
• Druga zasada jest taka, aby oprawki nie wystawały powyżej linii brwi.
• Oprawki powinny być dopasowane do koloru włosów, karnacji skóry i koloru oczu.
• Oprawki nie powinny ześlizgiwać się na czubek nosa ani uciskać skroni. To ostatnie może powodować ból głowy.
• Jeśli masz kwadratową twarz, nie musisz tego podkreślać równie kwadratowymi oprawkami.
• Jeśli masz dużą głowę, nie wybieraj małych szkieł i odwrotnie — wybierz proporcjonalne, w przeciwnym razie zniekształcisz proporcje swojej twarzy.
I rzecz najważniejsza — wszystkie czynności związane z „ubieraniem” naszych oczu w szkła (także kontaktowe) należy konsultować z lekarzem okulistą.

O rzęsach słów kilka
Ważną oprawą oczu są rzęsy. Osoby, które mają słabe, rzadkie rzęsy, mogą je sobie przedłużyć i poddać się nowoczesnej technice doklejania miękkich, syntetycznych włókien do poszczególnych rzęs. Zatem nie doklejamy całych sztucznych „pasów” rzęs, a jedynie kępki. Taki zabieg nie tylko zagęści nasze rzęsy, ale także wydłuży je dwukrotnie i to na ponad trzy miesiące.
Tak jak dbamy o włosy, możemy dbać też o rzęsy, stosując np. odżywki. Dobrze sprawdzi się nałożenie na rzęsy (wieczorem) olejku rycynowego, który poprawi strukturę włosków, a także sprawi, że staną się lśniące, grubsze i ciemniejsze. Nie należy rzęs wyrywać czy przycinać.
kr

Jaka twarz, takie oprawki
• Twarz trójkątna (zwężająca się ku dołowi) — oprawki tzw. kocie.
• Twarz trójkątna (trójkątem ku górze) — kształt oprawek prostokątny.
• Twarz okrągła — warto ją optycznie wydłużyć i zastosować także prostokątne oprawki.
• Twarz owalna — świetnie pasują oprawki o wielkości zbliżonej do szerokości twarzy. Unikajmy zbyt wąskich.
• Twarz podłużna — oprawki kontrastowe, kolorowe hokejki.
• Twarz prostokątna — aby twarz wydłużyć, należy dobrać wąskie oprawki o kształcie owalnym.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB