Jak się ćwiczy na Warmii i Mazurach?

2014-08-17 13:29:22 (ost. akt: 2016-02-17 11:09:55)

Autor zdjęcia: Paweł Kicowski

Podziel się:

Mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego lubią zajęcia na basenie. Kiedy ćwiczą i jakie inne dyscypliny wybierają? Sprawdźcie!

Moda na zdrowy styl życia kwitnie, a liczba osób uprawiających sport stale rośnie. Coraz więcej Polaków decyduje się na aktywność w klubach fitness. Potwierdzają to opublikowane w marcu badania Eurobarometru Komisji Europejskiej. Wynika z nich, że około 41 proc. Polaków uprawia różne sporty przynajmniej raz w tygodniu.

W województwie warmińsko-mazurskim największą popularnością cieszą się zajęcia fitness. Wybiera je aż 38,2 proc. osób korzystających z kart MultiSport w tym regionie. Prawie tak samo często mieszkańcy Warmii i Mazur uczęszczają na basen (35,1 proc.), nieco rzadziej można ich spotkać na siłowni (18,4 proc.). Na liście ulubionych aktywności znajdują się też zajęcia taneczne i sztuki walki.

Najpopularniejsze zajęcia sportowe w naszym regionie:
Fitness 38,2%
Basen 35,1%
Siłownia 18,4%
Taniec 3,0%
Sztuki walki 2,6%


Kiedy i o której


Najchętniej ćwiczymy w poniedziałki i wtorki. Im dalszy dzień tygodnia, tym mniejsza aktywność.
- Najwięcej zapału i sił mamy na początku tygodnia, potem z każdym dniem mamy coraz więcej zajęć i zaczynamy coraz bardziej odczuwać cotygodniowe zmęczenie. W weekend natomiast wolimy poświecić czas rodzinie i znajomym, albo po prostu odpocząć, stąd mniejsza frekwencja w klubach sportowych – komentuje Adam Radzki z Benefit Systems.

Rozkład wizyt w ciągu tygodnia
pon. wt. śr. czw. pt. sob. nd.
17,4% 17,4% 16,7% 15,9% 12,8% 10,3% 9,6%


Z rozkładu wizyt w poszczególnych godzinach wynika natomiast, że najchętniej uprawiamy sporty wieczorem – między 17 a 21, czyli po pracy.

Rozkład wizyt w poszczególnych godzinach


Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB