Bądźcie aktywni zimą!

2015-02-02 16:07:47 (ost. akt: 2016-02-17 11:18:11)

Podziel się:

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Sport to zdrowie i tę dewizę należy przestrzegać. Tym bardziej, że temperatury tegorocznej zimy pozwalają na to, by być aktywnym. Nie siedźcie w domu, szkoda zdrowa. Nie dopuście do tego, by wiosną przyszło wam walczyć z dodatkowymi kilogramami. Lepiej być aktywnym teraz. Jak wykorzystać ten zimowy czas?

Dla tych bardziej leniwych polecamy energiczne spacery. Warto codziennie wyjść na półgodzinną przechadzkę. Aktywy odpoczynek po dniu spędzonym w pracy na pewno was odstresuje. Pamiętacie tylko, by dostosować ubranie do temperatury, by się nie zgrzać i oczywiście nie zmarznąć. Dlatego warto ubrać się na tzw. "cebulkę". Poza tym takie spacery wpłyną korzystnie na waszą odporność.

Trwają ferie zimowe. To okazja, by spędzić wspólnie czas z rodziną. Warto więc wybrać się na sanki, pozjeżdżać z górki, na lepienie bałwana czy śnieżki. Gwarantujemy, że wasze pociechy dopilnują, byście poczuli się jak na siłowni. Bawcie się z nimi! Dzięki tym zimowym atrakcjom na pewno spalicie trochę kalorii, a przede wszystkim pogłębicie więzi rodzinne. I tak podczas podchodzenia pod górkę, zwłaszcza gdy na sankach siedzi dziecko, można stracić 520 kcal, lepienie bałwana to 230 kcal, a wojna na śnieżki to ponad 100 kcal.

Aktywniejsi dorośli mogą zaplanować zimowe bieganie. Tym bardziej, że tej zimy mamy do tego komfortowe temperatury. Pamiętajcie, by oddychać nosem, a nie ustami. Nie można też zapominać o właściwym ubiorze. Podczas godzinnego joggingu jesteśmy w stanie spalić nawet 500 kcal. Paniom na pewno spodoba się nordic walking. Pogoda pozwala na to, by wyciągnąć kijki z szafy. Taki godzinny wysiłek pozwoli spalić około 300 kcal.

Same plusy dla naszej formy przyniesie też jazda na łyżwach. Na lodowisku można poprawić kondycję fizyczną i zrzucić zbędne kilogramy, lecz potrzebna jest systematyczność. Jeżdżąc na łyżwach, możecie wymodelować brzuch, nogi i pośladki. To sport dobry dla pań, które zawsze walczą z niedoskonałościami w tych miejscach. Podczas godzinnej, energicznej jazdy można spalić nawet 700 kcal.

Ci, co nie chcą marznąć na dworze, mogą pójść na basen. Pływanie świetnie wspomaga odchudzanie i korzystnie wpływa na sylwetkę. To także znakomity sposób na relaks. Ilość spalonych kalorii zależy od tego, jaki pływaniu towarzyszy wysiłek fizyczny.

Wstańcie więc z kanapy i wyjdźcie z domu! Trochę ruchu nikomu nie zaszkodzi.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB