Ruszaj się i spalaj kalorie

2015-06-12 13:25:07 (ost. akt: 2016-02-17 11:34:11)

Autor zdjęcia: Arch.GO

Podziel się:

Nie siedź w domu, pogoda sprzyja aktywnemu odpoczynkowi na świeżym powietrzu. A robić możesz wiele — biegać, jeździć na rowerze, rolkach, pływać czy maszerować z kijami. Połącz miłe z pożytecznym i spalaj kalorie dla zdrowia!

Godzina biegu spala około 600 kcal, godzinna jazda na rolkach 400 kcal, a godzinna jazda na rowerze od 300 do 500 kcal w zależności od intensywności. Wstańcie więc z kanapy i wyjdźcie z domu! Trochę ruchu nikomu nie zaszkodzi.

Osób biegających w Olsztynie nie brakuje. Na szczęście. Biegać można w każdym wieku na dowolnych dystansach, a te powinny być dopasowane do indywidualnych potrzeb i możliwości. Mierzmy siły na zamiary. Na początek obowiązkowo rozgrzewka. Trening zacznijcie od truchtu. Przyda się też kilka przysiadów, wymachów i skłonów, by rozgrzać stawy. Długość i intensywność treningu zależy od celu, jaki chcemy osiągnąć. Gdy jesteście początkującymi biegaczami, zacznijcie od krótkiego dystansu. Na początek wystarczy nawet 10-minutowy bieg, a potem ten czas wydłużajcie. Pamiętajcie, że podczas godzinnego joggingu jesteśmy w stanie spalić nawet 600 kcal. Paniom na pewno spodoba się nordic walking. Wyciągnijcie kijki z szafy. Taki godzinny wysiłek pozwoli spalić około 300 kcal.

A może wolicie jazdę na rowerze? Godzina takiego treningu pozwala spalić nawet 500 kalorii, a przy okazji taka wycieczka może być bardzo przyjemna. W naszej okolicy znajduje się wiele ciekawych ścieżek rowerowych o różnym stopniu utrudnienia. Czy to przez las, pola, cieszcie się urokami naszych terenów i modelujcie sylwetkę. Podczas jazdy rowerem bowiem pracują mięśnie nóg, brzucha i grzbietu. Dodaje też energii na każdy kolejny dzień. Alternatywą mogą być także rolki. Jazda na nich jest dobrą zabawą i dla małego i dla dużego. Podczas niej wzmacniają się mięśnie, jest lepsze spalanie tkanki tłuszczowej, poprawia się kondycja. Pamiętajcie, by zakładać kask i ochraniacze. Uchronią one przed kontuzjami, a tych przy uprawianiu tego sportu nie brakuje.

Czas na wodę. Chcecie pozbyć się wałeczków? Pływanie świetnie wspomaga odchudzanie i korzystnie wpływa na sylwetkę. To także znakomity sposób na relaks. Ilość spalonych kalorii zależy od tego, jaki pływaniu towarzyszy wysiłek fizyczny. Im większy, tym lepiej. A może spływ kajakiem? Podczas takiej aktywności pracują mięśnie ramion i barków. Jeśli chcecie wymodelować nogi, kajak zastąpcie rowerem wodnym. Na plażach dostępne są boiska do siatkówki, koszykówki czy badmintona. Korzystajcie z nich! Te gry u usprawniają naszą koordynację ruchową, a przy okazji pozwalają się pięknie opalić. Możliwości jest tyle, że każdy znajdzie coś dla siebie.
mn


Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB