Mistrzostwa Polski Kettlebell Sport w Olsztynie

2016-02-19 16:15:00 (ost. akt: 2016-02-19 16:24:14)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Podziel się:

Kettlebell Sport to oryginalna i ciągle zyskująca popularność dyscyplina. W sobotę, 20 lutego Olsztyn będzie gościć najlepszych zawodników z Polski i z zagranicy.

Z pozoru sprawa wydaje się niezwykle prosta - wystarczy podnieść kulowy ciężarek. I w sumie nie jest skomplikowaną dyscypliną, dającą za to doskonałe efekty w budowaniu siły i wytrzymałości. Kettlebell Sport, czyli podnoszenie kulowych odważników, wywodzi się z Rosji. Ćwiczenia angażują wszystkie partie mięśni, dlatego tak dobrze wpływają na ogólny rozwój.

W Olsztynie zorganizowane zostaną Mistrzostwa Polski w tej dyscyplinie. Poza gospodarzami rywalizować będą zawodnicy m.in z Warszawy, Łodzi, Kalisza, Koszalina, Gdańska, Torunia. Będą także reprezentanci z Litwy, a wśród nich Wicemistrz Świata i Mistrz Europy Tomas Miezlaiskis i Wicemistrz Europy U16 Ruslanas Kirijenka.
- Podczas zawodów odbywają się trzy konkurencje: Cykl Długi, Rwanie i Podrzut - wyjaśnia prezes Polskiej Akademii Kettlebell Sport z Olsztyna, Maciej Gorzkowski. - Każdy start będzie trwać 10 minut, podczas których zawodnik musi zrobić jak największą liczbę powtórzeń. Poza medalami i dyplomami za trzy pierwsze miejsca w danej kategorii wagowej, w ogólnej klasyfikacji zostanie wyłoniony klub, którego zawodnicy osiągnęli najlepsze wyniki.

Olsztyn jest największym ośrodkiem tej dyscypliny w Polsce. W Kettlebell Olsztyn trenuje około 100 osób, z czego 40 bierze udział w zawodach. Mistrzostwa Polski Kettlebell odbędą się w Szkole Podstawowej nr 7 przy Alei Przyjaciół 42. Początek o 11.
mat. prasowy

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB