Sześć biegów po sześć medali

2016-02-26 12:00:00 (ost. akt: 2016-03-02 12:07:17)

Autor zdjęcia: Bartosz Cudnoch

Podziel się:

To dobry czas, by wyciągnąć buty do biegania z szafy. Zmierzcie się ze swoimi słabościami, pokonajcie siebie. Startuje Grand Prix Granicy Warmii i Mazur. To cykl sześciu biegów, które odbędą się w sześciu miejscach naszego regionu.

Zawodnicy będą mieli do pokonania dystans 5 km, a w ostatnim – 10 km. Każdy z biegów ma swoją urozmaiconą trasę przez malowniczy krajobraz naszej krainy. Będą lasy, łąki, górki, zdarzy się też błoto, ale nie przejmujcie się. Na mecie będziecie zmęczeni i zarazem szczęśliwi.Endorfiny dadzą o sobie znać!
- Chcemy uświadomić i pokazać, że bieganie to zdrowa i prosta forma sportu i wypoczynku - mówi Wojciech Kopeć, organizator Grand Prix Granicy Warmii i Mazur. - Pochodzę z małej miejscowości Swaderki i zawsze chciałem zrobić tam bieg, który będzie miał swój klimat. Liczę na to, że biegacze chętnie będą wracali tu z podwojoną siłą i zapamiętają ten bieg i moją wioskę na całe życie.

Zawody będą odbywały się raz w miesiącu. Organizatorzy przygotowali Bieg Tęczowe Łowisko u Źródeł Łyny z Nadleśnictwem Nidzica (26 marca), Bieg Bartbo z Nadleśnictwem Nowe Ramuki (23 kwietnia - zapisy tez już trwają - kliknij), Bieg Dąbrówno (28 maja), Nutripol Bieg o Puchar Burmistrza Olsztynka (25 czerwca), KormoRun Bieg Pstrąga z Nadleśnictwem Olsztynek (16 lipca) i MTZ BHP Bieg Gregorioviusa z Bankiem Spółdzielczym w Nidzicy (15 października). Zapisy na pierwszy z nich już ruszyły. Szykujcie się na 26 marca. Zarezerwujcie sobie tę datę w kalendarzu już dziś! Start godzina 12. Godzinę wcześniej zaplanowano bieg dla dzieci.

- Do biegu może zgłosić się dosłownie każdy, kto ukończył 18 lat, a nawet biegacze w wieku 16 lat za pisemną zgodą rodzica lub opiekuna prawnego. Czekamy zarówno na tych młodszych biegaczy, jak i na tych starszych, dla nich też mamy przewidziane statuetki. Poza tym każdy powalczy indywidualnie o medal do kolekcji. Mamy też klasyfikację zespołową i dla najlepszych 6 zespołów puchary. Mamy nadzieję, że cykl spodoba się i zobaczymy się z zawodnikami na każdym z sześciu biegów. Opłaty startowe są bardzo niskie i wahają się od 20 do 50 zł w zależności od terminu wpłaty przez biegacza - dodaje Wojciech Kopeć.
Aby zaliczyć cały cykl Grand Prix Granicy Warmii i Mazur, trzeba wziąć udział w 4 z 6 biegów, w tym koniecznie trzeba zaliczyć ostatni bieg z cyklu w Nidzicy na dystansie 10 km.

Zgłoszenia na pierwszy bieg przyjmowane są przez stronę www.projektigrzyska.pl. Zgłaszajcie się, macie czas do 21 marca.
mn


Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB