CITY TRAIL w Olsztynie. Zakończenie rywalizacji

2016-03-12 17:55:04 (ost. akt: 2016-03-12 18:09:31)

Autor zdjęcia: citytrail.pl

Podziel się:

Za nami ostatni szósty bieg CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w Olsztynie. Najlepsi okazali się Paweł Pszczółkowski i Monika Jackiewicz. Linię mety minęło 352 zawodników.

Najszybszym zawodnikiem ostatniego biegu został Paweł Pszczółkowski - drugi w klasyfikacji generalnej. Dzisiejszy wynik Pawła - 16:41 – jest jego najlepszym czasem nie tylko w bieżącej edycji, ale we wszystkich biegach w ramach cyklu od 2012 roku.
- Jestem bardzo zadowolony tym bardziej, że ciężkie treningi zaczynam dopiero od poniedziałku. Więcej chyba bym aktualnie na tej trasie nie zrobił. Taktyka na ten bieg była inna niż zwykle. Zamiast ataku na podbiegu – 900m do mety, ruszyłem mocniej już po 3 km. Tym samym zająłem drugie miejsce w klasyfikacji generalnej – już po raz trzeci w ciągu czterech lat trwania akcji. Za rok walka o pierwsze miejsce – podsumował start triumfator dzisiejszego biegu.
Zwycięzcą klasyfikacji generalnej został nieobecny dzisiaj Artur Olejarz, a trzecie miejsce wywalczył Dariusz Jurewicz – czwarty na mecie dzisiejszego biegu.

Wśród kobiet zwyciężyła dzisiaj Monika Jackiewicz, która już w styczniu zapewniła sobie pierwsze miejsce w „generalce”. Czas Moniki to tym razem 18:21.
– To jest mój najlepszy wynik na tej trasie, a biegam tutaj od czterech lat, zatem jest powód do radości. Tym bardziej, że w ogóle się nie spodziewałam tak dobrego rezultatu, bo ostatni tydzień był dla mnie wyjątkowo ciężki ze względu na obowiązki zawodowe. Od startu ruszyłam mocniej niż zwykle, można powiedzieć że trochę zaryzykowałam, ale to nadal nie jest jeszcze bieg na 100 procent. Między 3 a 4 kilometrem miałam moment zawahania, czy nie przyspieszyć, ale zbytnio obawiałam się podbiegu, który mamy na ostatnim kilometrze – mówiła na mecie Monika Jackiewicz. – Sezon 2016 będzie dla mnie trudny ze względu na pracę i studia, dlatego nie chcę nastawiać się na konkretne rezultaty, ale na pewno myślę o poprawieniu rekordów życiowych na 10 km i w półmaratonie.
Drugie i trzecie miejsce wśród kobiet w bieżącej edycji wywalczyły nieobecne tym razem - Marta Barcewicz i Magdalena Trzeciak.
WYNIKI - kliknij!

Oficjalna uroczystość rozdania nagród i medali cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden odbędzie się 23 marca, o godz. 18:30 w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Sklasyfikowanych w bieżącej edycji jest 330 osób. Kolejna edycja CITY TRAIL rozpocznie się w październiku.
mat.pras.
Fot. citytrail.pl

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB