Detoks sokowy - czy to działa?

2016-03-17 13:53:44 (ost. akt: 2016-03-17 11:12:59)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Podziel się:

Polska kuchnia jest bardzo ciężka, a potrawy, które jemy na co dzień są często bardzo tłuste. Po zjedzeniu takiego posiłku czujemy się senni, zmęczeni i jedyne o czym marzymy to drzemka. Jest jednak jest na to rozwiązanie – detoks sokowy.

- Jeżeli chodzi o detoksy owocowe, owocowo-warzywne, to trzeba się najpierw zastanowić czemu one mają służyć. Jeżeli samemu odchudzaniu, to to jest błędne podejście do problemu, bo detoks to nie jest głodówka – tłumaczy Alicja Kalińska, doradca żywieniowy SetPoint. - Detoks sokowy ma za zadanie oczyścić organizm oraz wspomóc wątrobę w regeneracji. Polega ona na przyjmowaniu jedynie płynów podczas trwania całej diety. Dzięki takiej diecie wprowadzamy do organizmu dużą ilość składników mineralnych, witamin oraz błonnika w czystej postaci. Takie rozwiązanie da o wiele lepsze efekty niż łykanie pastylek i suplementów diety.

Z detoksu sokowego skorzystać może każdy. Warunkiem jest jednak, aby robić to rozsądnie i mądrze. Jak tłumaczy Alicja Kalińska, detoks powinien trwać maksymalnie kilka dni, ponieważ jeżeli nie jesteśmy przyzwyczajeni do takiej diety, to może ona spowodować dużą ilość niedoborów w naszym organizmie. Na dietę detoksową nie można przechodzić z dnia na dzień. Trzeba się odpowiednio przygotować stosując wcześniej dietę eliminacyjną.
newsrm.tvKomentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB