Nocne bieganie na piątkę w Iławie [ZDJĘCIA]

2016-05-15 16:06:37 (ost. akt: 2016-05-16 10:57:42)

Autor zdjęcia: Selena Popławska

Podziel się:

Największa impreza z Atestem PZLA w Województwie Warmińsko-Mazurskim w historii. Najlepsza impreza biegowa jeżeli chodzi o debiut imprezy biegowej. Czegoś takiego jeszcze nie było w naszym województwie.

W sobotę w Iławie odbyła się impreza biegowa IPB Nocny Bieg na 5 km o Puchar Eugeniusza Jaremko. Bieg został przygotowany z okazji jubileuszu 50-lecia marki IPB Iławskie Przedsiębiorstwo Budowlane.
Start biegu zaplanowany był na godzinę 22. Pakiety startowe można było odbierać w piątek i sobotę. Każdy z uczestników otrzymał koszulkę, wodę, długopis, chip oraz smycz. Wśród biegaczy zapowiedziała się sama elita biegowa.

Wśród kobiet mi. Monika Jackiewicz - Czołowa Biegaczka z W-M i Polski; Joanna Rybacka - wychowanka klubu MKS HERMES Gryfino. Kiedyś jedna z czołowych biegaczek w Polsce. Medalistka Mistrzostw Polski w Przełajach z roku 2005 roku; Dorota Pawłowska z Kurzętnika - czołowa lekkoatletka z województwa Warmińsko-Mazurskiego; Aleksandra Brzezińska: Lekkoatletka specjalizująca się w biegach długich i przełajowych. Wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski Juniorów; Ewa Jagielska- zwyciężczyni wielu biegów w Polsce. Biegaczka, która trenuje pod barwami klubu LUKS Omega Kleszczów.

Wśród mężczyzn faworytami byli: Konrad Nosarzewski; Andrzej Rosiewicz - zawodnik reprezentujący województwo Pomorskie z Klubu Luks Zantyr Sztum; Oskar Wojtalik – zawodnik, który regularnie zajmuje czołowe miejsca w największych imprezach biegowych w Polsce; Mateusz Jackiewicz- utalentowany młody biegacz pochodzący z Lubawy; Karol Kaliś- zdobywca czołowych lokat podczas prestiżowych biegów ulicznych na Pomorzu, Wielkopolsce, Kujawach i Warmii i Mazur; Maciej Myszkiewicz - biegacz pochodzący z Iławy. Wychowanek klubu KS Jeziorak Iława; Artur Olejarz to jeden z najlepszych biegaczy długodystansowych w Polsce. Posiada on jeden z najlepszych wyników w Historii LA w biegu przeszkodowym; Damian Pieterczyk -utalentowany zawodnik. Multimedalista Mistrzostw Polski w biegach średnich a teraz biegacz długodystansowy; Paweł Raczyńsk; Mariusz Dembowski - biegacz-amator z województwa Warmińsko-Mazurskiego. Zaczął biegać dopiero w roku 2013 i tak biega do dzisiaj z wielkimi sukcesami, Piotr Kamiński; Błażej Brzeziński: maratończyk z rekordem życiowym 2:12:17. Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski. Reprezentant kraju na imprezach rangi Europejskiej oraz Światowej. Wielokrotny medalista Wojskowych Mistrzostw Świata. Zawodnik Wojskowego Klubu Sportowego - WKS Śląsk Wrocław; Dawid Worobiec; Emil Dobrowolski - wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, zwycięzca wielu biegów w całej Polsce. Emil to jeden z najlepszych maratończyków w historii Polski, może pochwalić się znakomitym rekordem życiowym maratonem na poziomie 2:13:50. Jego największym sukcesem jest wygrana w 16. PKO Poznań Maraton (pierwsze zwycięstwo Polaka od 9 lat); Paweł Pszczółkowski to wyróżniający się zawodnik z województwa Warmińsko-Mazurskiego. Wielokrotny zwycięzca biegów na terenie Warmii i Mazur; Marek Kowalski 17-krotnym medalistą mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych; Tomasz Grycko to aktualnie jeden z najlepszych biegaczy długodystansowych w Polsce. Wielokrotny medalista mistrzostw Polski. Reprezentant Polski na Przełajowych Mistrzostwach Europy. Ma wiele sukcesów w biegach, które nie sposób wszystkie wymienić. Zawodnik reprezentujący barwy UKS Bliza Władysławowo.

Przebieg trasy: Start/Meta usytuowane były na Bulwarze im. Jana Pawła II nad Małym Jeziorakiem w okolicach Amfiteatru Miejskiego. Po starcie zawodnicy pobiegli w stronę ulicy Jana III Sobieskiego, w prawo skręt w ulicę 1 Maja, w lewo w ulicę Generała Władysława Andersa, nawrót w ulicę Sobieskiego, w lewo na rondzie przy Galerii Jeziorak i ponownie bieg po bulwarze, po drodze odbył się kontrolny pomiar czasu zawodników po odcinku 2.6 km, ostatnie 2.4 km zawodnicy przebiegli bulwarem wokół Małego Jezioraka, Meta usytuowana była przy amfiteatrze. Trasa w 100% asfalt/kostka brukowa.

Jako pierwszy na mecie zameldował się Tomasz Grycko z czasem 14:24, drugi był Pavel Veretsyi – 14:44, trzeci Marek Kowalski z czasem 14:47. Wsód kobiet triumfowała Ewa Jagielska – 17:04, druga była Aleksandra Brzezińska – 17:09, trzecia dobiegła Ewelina Paprocka 17:18.
Cała impreza na bardzo wysokim poziomie, super nagrody, oprawa, miejsce. Wszystkim biegaczom bardzo gratulujemy!

Oficjalne wyniki dostępne na stronie http://www.projektigrzyska.pl.


Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB