ekoSTART za nami! Zawodnicy zmagali się w biegu i na rowerze

2016-05-23 11:10:22 (ost. akt: 2016-05-23 11:36:31)

Autor zdjęcia: Selena Popławska

Podziel się:

Działo się! 22 maja w Nowej Wsi (gm. Purda) odbył się bieg i wyścig rowerowy - ekoSTART.

Spora liczba biegaczy i rowerzystów stawiła się w ten ciepły dzień w Nowej Wsi. Cel był szczytny - wszystkie pieniądze zebrane z opłat startowych zostały przekazane na szkołę w Nowej Wsi. Brawo! Uzbierała się całkiem niezła sumka. Na miejscu każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Były ciasta regionalne, pierogi, miody. Dzieci również się nie nudziły. Na bieżni odbyły się dla nich zawody. Dodatkową atrakcją był plac zabaw dla maluchów. O 11:15 rozgrzewkę dla biegaczy poprowadziła Magdalena Mielnik - triathlon fanpage. Trasa liczyła 10 km i wiodła przez las. Do łatwych nie należała. Piach, górki i jeszcze upał. Rowerzyści wystartowali godzinę po biegaczach. Do pokonania mieli 32 km. Trasa typowo crossowa, z przeszkodami. Każdy uczestnik na mecie otrzymał pamiątkowy medal.

Nagrody przyznawane były do piątego miejsca. Wśród biegaczy jako pierwszy na mecie zameldował się Yury Kaptserau, drugi był Paweł Olijnyk, trzeci Dawid Worobiec, następnie Wojciech Kopeć i jako piąty dotarł Robert Najdzion. Jeżeli chodzi o Panie to najszybsza była Olga Krautsova, druga Monika Jackiewicz, trzecia Swietlana Olijnyk, czwarta Beata Gawrońska i piąta Natalia Adruszkiewicz-Ćwik. Wśród rowerzystów jako pierwszy na metę dotarł Bartek Męziński, drugi Marcin Piotrowski, trzeci Piotr Marzec, czwarty Paweł Milewski i piaty Piotr Sobierajski. Pierwszą panią na mecie w wyścigu rowerowym była Izabela Podpirko, druga Olga Łukasiewicz, trzecia Kasia Zielińska, czwarta Ilona Sobieska i jako piąta Marta Dąbkowska Wilczek.

Dodatkowo można było posilić się bananem, ciastem lub arbuzem. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy do oglądania zdjęć.Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB