Ukiel Olsztyn Półmaraton zastąpi Półmaraton Jakubowy

2016-05-31 15:33:08 (ost. akt: 2016-05-31 22:42:56)

Autor zdjęcia: Kamil Zaręba

Podziel się:

Będzie nowa nazwa, nowe logo i nowa trasa. Tak w skrócie można opisać Ukiel Olsztyn Półmaraton. Bieg jest kontynuacją Półmaratonu Jakubowego.

Podczas konferencji prasowej Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie oficjalnie ogłosił, że od tego roku Półmaraton Jakubowy zostanie zastąpiony imprezą - Ukiel Olsztyn Półmaraton.
- Mając tak wspaniałe walory przyrodnicze i obiekty, którymi możemy się poszczycić, chcemy je promować - podkreślał prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. - To jednocześnie okazja, by pokazać potencjał tego miejsca nie tylko mieszkańcom naszego miasta, ale i przyjezdnym.

Aby skutecznie promować nie tylko stolicę regionu, ale też jego wizytówkę - czyli jezioro Ukiel - organizatorzy postanowili od nowa zbudować markę półmaratonu.
- Zmieniliśmy nazwę imprezy, a co za tym idzie także jej logo - opisuje dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji, Jerzy Litwiński. - W dalekosiężnych planach mamy połączenie dwóch jezior, czyli Ukielu i Długiego. To dopiero wówczas, gdy będziemy mieli objazd ulicy Bałtyckiej. A jeśli dodatkowo uda się wykorzystać drogę na Gietrzwałd moglibyśmy wręcz pokusić się o imprezy maratońskie.

Ukiel Olsztyn Półmaraton będzie poprowadzony ulicami Kapitańską, Schumana, Sielską, Lotniczą, a także przez ścieżki pieszo–rowerowe przy jeziorze. Kolejne zmiany to klasyfikacje wiekowe. W ubiegłych latach grupy były dzielone co 10 lat, w tym roku - co pięć. Dzięki temu wzrosła też pula nagród, która wyniesie blisko 20 tys. zł.

Ukiel Olsztyn Półmaraton zostanie rozegrany 18 września.

Co sądzicie o tych zmianach?

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB