Na rowery! Olsztyn Aktywnie zachęca do kręcenia

2016-07-06 11:26:52 (ost. akt: 2016-07-06 11:46:59)

Podziel się:

Jazda na rowerze to doskonały sposób na dobrą zabawę i poprawę kondycji

Jazda na rowerze to doskonały sposób na dobrą zabawę i poprawę kondycji

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

Jak rozkręcić wakacje? Najlepiej na dwóch kółkach. Ale rowerowanie rowerowaniu nierówne. Dlatego warto wspiąć się na wyższy poziom i skorzystać z akcji „Olsztyn. Aktywnie!”.

Wyprawy rowerowe lubiła Maria Skłodowska-Curie, na rowerze lubił jeździć także Henryk Sienkiewicz. Pociągała ich magia dwóch kółek i już...
Jeżeli dwa kółka pociągają również ciebie, to powinieneś skorzystać z propozycji wakacyjnych rajdów rowerowych organizowanych przez projekt Olsztyn. Aktywnie!, by odkryć nową aktywność i piękno tego sportu.
A może potrzebujesz więcej adrenaliny w swoich żyłach? W takim razie do ciebie adresowany jest pumptrack... Poruszanie się po bandach, szybkość i skoki. Takie atrakcje czekają na rowerowych twardzieli na olsztyńskim osiedlu Grunwaldzkim. Pumptrack nazywany rowerowym placem zabaw jest specjalnym torem asfaltowym tworzącym zamkniętą pętlę. Składa się z muld i band, które można pokonać zarówno bez odrywania się od ziemi (to wersja dla początkujących), jak i z wybijaniem się w powietrze (to opcja dla doświadczonych). Oczywiście ewolucje powinny być wykonywane w kasku i ochraniaczach. 

„Olsztyn. Aktywnie!” to bogactwo dyscyplin. Od ciebie tylko zależy, co wybierzesz. Możesz zostać na ziemi, możesz wznieść się w powietrze albo dać się ponieść fali. Jeśli chcesz się wyciszyć, wybierz jogę, tai chi czy pilates. Lubisz adrenalinę? Odwiedź park linowy, wybierz kolarstwo grawitacyjne lub wspinaczkę. Możesz tez wybrać się na basen, siłownię czy kręgle.
]Szczegóły znajdziesz na aktywnie.olsztyn.eu.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB