Aktywność rządziła w sobotę na Ukielu. FILM!

2016-08-28 16:35:16 (ost. akt: 2016-08-29 14:53:15)

Podziel się:

Było gorąco, ale upał nie zniechęcił olsztyniaków, którzy tłumnie przybyli na Aktywne Pożegnanie Wakacji z „Fit nie Fat”. Przez kilka godzin plaża miejska w Olsztynie była centrum m.in. zumby, bokwy i pole dance. Zabawa była przednia!

Pot lał się strumieniami, ale to nikogo nie zniechęciło do dalszej aktywności. W sobotę na plaży miejskiej od rana królowały m.in. zumba, bokwa, pole dance, biegi, trening obwodowy czy deepWork. Ci, którzy mieli już dość, szybko schładzali się w jeziorze i z uśmiechem na ustach wracali na treningi.
— Kiedy myślę, że już dłużej nie dam rady, zaczyna się następna piosenka i aż chce się ćwiczyć! — śmiała się jedna z uczestniczek maratonu zumby.

Równie dużo emocji budziły wyścigi zorganizowane w dwóch kategoriach: dla dzieci do lat siedmiu i dla starszaków (8-11 lat). Prawdziwą furorę zrobiła najmłodsza uczestniczka biegu 15-miesięczna Emilka. Co prawda krótką trasę pokonała z pomocą taty, ale całą przeszła na własnych nogach. Do mety dotarła jako ostatnia, ale za to dostała najgorętsze owacje. Jej starsza siostra Julka na metę dotarła jako druga. — Taki dystans to dla mnie nic! — podkreślała siedmiolatka.

Akcję „Fit nie Fat” docenił też prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.
— To naprawdę świetna inicjatywa, która jest dobrą ofertą czynnej rekreacji dla każdego mieszkańca niezależnie od wieku i zachęca olsztynian do uprawiania sportu — mówi. — W naszym mieście mamy bardzo dobre warunki do aktywnego spędzania czasu. Dlatego od początku z całego serca kibicuję tej akcji — zapewnia.
ez
Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB