Zachowaj harmonię i równowagę dzięki masażom

2016-08-29 10:06:33 (ost. akt: 2016-08-29 10:16:00) Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: pixabay.com

Podziel się:

Masaż kojarzy nam się z relaksem. I jest to bardzo dobre skojarzenie. Ale rodzajów masaży jest dużo, a wśród nich perła zabiegów medycyny starohinduskiej, czyli masaż ajurwedyjski. Ajurweda to także filozofia sztuki życia.

Ajurweda to rozwinięty w starożytności system holistycznej medycyny naturalnej, filozofia sztuki życia oparta na świadomym dążeniu człowieka do osiągnięcia całkowitej harmonii jednocześnie ciała, ducha oraz umysłu, pomagając tym samym zrozumieć cel i sens życia. Nazwa pochodzi z sanskrytu, oznaczając dosłownie „wiedzę o życiu”. Traktuje nasze ciało oraz duszę jako jedno, wierząc, że zdrowie fizyczne naszego ciała jest bezpośrednio połączone z naszym zdrowiem psychicznym, mentalnym i emocjonalnym. Tłumaczy także nasze połączenie ze światem nas otaczającym. W oparciu o jej naukę i filozofię powstał masaż ajurwedyjski.

W Ajurwedzie pojęcie całkowitego i pełnego zdrowia to nie tylko brak objawów chorobowych, ale przede wszystkim dobre samopoczucie, ponieważ ciało jest nierozerwalnie połączone z umysłem, a fizyczne choroby mają swoje podłoże w umyśle. Dlatego masaż oparty na tej filozofii jest rozbudowanym zespołem technik działającym na całe nasze ciało, wspomagającym każdy układ w naszym organizmie.

Masaż ajurwedyjski wzmacnia system odpornościowy, profilaktycznie zapobiegając chorobom zanim rozwiną się w naszym ciele. Poza tym poprawia krążenie, ułatwia trawienie, stymuluje organy używając punktów Marma, usuwa sztywności w stawach, a to wszystko jednocześnie przy wprowadzeniu w stan całkowitego, głębokiego relaksu i pozbycia się skumulowanych negatywnych emocji. Olejki stosowane przy masażu to olejki sprowadzane z Indii, całkowicie naturalne, na bazie ziołowej posiadające medyczne właściwości.
Z masażu można skorzystać w SPA w Pałacu Pacółtowo. Wykonuje go mistrz techniki Ajurwedy - Changampalli Kizhakkillath Jubair, który pochodzi z Kerala – miejsca narodzin samej Ajurwedy w południowo-zachodnich Indiach.
kr

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB