Nie bój się jesieni! Złap pozytywną energię!

2016-10-10 17:07:45 (ost. akt: 2016-10-10 17:12:55)

Autor zdjęcia: Arch. prywatne

Podziel się:

Jesień to pora, kiedy wielu z nas skarży się na brak motywacji do treningów i zdrowej diety. Krótkie dni chłodne wieczory sprawiają, że stajemy się leniwi i bardzo często zaczynamy się objadać, wierząc, że to poprawi nasz jesienny nastrój. Tak nie musi być! Co zrobić, by mieć motywację przez cały rok? Radzi Miłka Wasiak, miłośniczka aktywności.

Po pierwsze. Rób to, co sprawia Ci przyjemność.
Jeśli jesteś fanem jednej dyscypliny, postaw na różnorodność i zabawę. Nie musisz trzymać się planu treningowego. Rób to, na co masz ochotę! Idź popływać, wyjdź z psem na dłuższy spacer, a może spróbuj czegoś nowego: sztuki walki, zajęć fitness czy potańcz. Możliwości jest wiele. Jeśli jesteś biegaczem czy też tygodniowo pokonujesz setki kilometrów na rowerze, możesz nie mieć problemów z motywacją. Jeśli tak, postaw na urozmaicenie. Znajdź górkę, gdzie można poćwiczyć podbiegi czy też podjazdy na dwóch kółkach albo wybierz się na siłownię lub trening funkcjonalny, który wzmocni całe ciało.

Po drugie. Znajdź towarzystwo.
Gdy motywacja spada, często łatwiej jest trenować w towarzystwie. Umawiaj się regularnie ze znajomymi lub dołącz już do istniejącej grupy. Wspólny trening sprawi, że będziesz miał większą motywację, by wyjść z domu. Będzie też świetną okazją do tego, by poznać ludzi o podobnych zainteresowaniach, a także możliwością nauki czegoś nowego.

Po trzecie. Spróbuj w domu.
Jeśli nie potrzebujesz towarzystwa podczas treningu, nie masz z kim zostawić dzieci albo nie lubisz zorganizowanych zajęć w grupie, ćwicz w zaciszu domowym. Takie treningi wcale nie muszą być nudne. Na rynku jest wiele płyt DVD z treningami, a także znajdziesz dużo nagrań w internecie.

Po czwarte. Znajdź swoją porę dnia.
Trenuj o różnych porach dnia. Wszystko po to, by wybrać tę najlepszą dla ciebie. Istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że zabraknie ci motywacji. Pomyśl o swoich obowiązkach dnia codziennego i wpleć w nie choć 30 minut na jakąkolwiek aktywność fizyczną.

Po piąte. Pamiętaj o zbilansowanej diecie.
Trzymaj się zdrowej diety, zrezygnuj z przetworzonej żywności, korzystaj z produktów sezonowych. Jedz regularnie i pij dużo wody, a efekty przyjdą szybciej niż sądzisz.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB