Olsztyn opanują sztuki walki

2016-10-18 12:00:00 (ost. akt: 2016-10-18 12:17:07)

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

Podziel się:

To będzie święto miłośników sportów walki. Już 22 listopada w Olsztynie odbędzie się XI Olsztyński Festiwal Sztuk Walki, wcześniej kibicujcie zawodnikom podczas Mistrzostw Polski w Karate Kyokushin.

Emocji będzie wiele. Będą ciosy, kopnięcia i bloki. W sobotę, 22 października w hali Urania odbędzie się już po raz jedenasty Olsztyński Festiwal Sztuk Walki. Publiczność obejrzy pokazy ośmiu dyscyplin i sztuk walki w wykonaniu sportowców z olsztyńskich klubów. Pokażą, co potrafią zawodnicy aikido, taekwondo, judo, capoeiry, mma, boksu, krav magi oraz zapaśnicy. To osoby, które w sportach walki odnoszą sukcesy. Start godz. 17. Wstęp na imprezę jest bezpłatny. Ale to nie koniec atrakcji. Wcześniej przed festiwalem odbędą się Mistrzostwa Polski w Karate Kyokushin. Rozpoczęcie zawodów planowane jest na godz. 9.30.

— Zaczniemy od eliminacji. Przewidujemy, że będzie 250 zawodników z ponad 60 klubów z całej Polski — mówi Marek Wieczorek, prezes olsztyńskiego klubu karate i organizator wydarzenia. — Następnie o godz. 14 nastąpi oficjalne otwarcie Mistrzostw Polski Seniorów Open, a na godz. 17 zaplanowaliśmy osiem walk finałowych Mistrzostw Polski w Karate Kyokushin. Odbędą się one pomiędzy planowanymi pokazami Festiwalu Sztuk Walki. To będzie niesamowite widowisko, podczas którego publiczność będzie miała okazję zobaczyć medalistów mistrzostw świata i Europy. Warto przyjść i pokibicować zawodnikom. Wśród nich zobaczymy sześciu naszych reprezentantów (trzech w juniorach, trzech w seniorach).

Na godz. 19.30 organizatorzy zaplanowali dekoracje. Kto zdobędzie laur? Przekonajcie się sami. Wystarczy być tego dnia w Uranii. Dlaczego warto przyjść na Festiwal? Oglądając pokazy będziecie mogli przekonać się, czym się charakteryzują poszczególne sztuki walki, porównać je i wybrać którąś dla siebie. Sztuki walki uczą pewności siebie. Podczas treningów zawodnicy przygotowują się do wielu wyzwań. Zajęcia uczą ich wytrwałości i dążenia do celu. Budują charakter i wiarę w siebie. To także praca nad kondycją i nabywanie umiejętności samoobrony. Przekonajcie się sami, jak olsztynianie sobie radzą na macie. Może sami nabierzecie ochoty do trenowania? Pomocna w tym być może także nasza gazeta „Sporty Walki”. To bezpłatny przewodnik po szkołach i klubach sztuk walki w Olsztynie. Prezentujemy naszym zdaniem te najpopularniejsze i najlepsze w stolicy regionu, a wybór tu jest duży. Prowadzą je prawdziwi mistrzowie. Poznajcie ich i ich pasje. Gazeta jest dostępna w miejscach sportowo-rekreacyjnych, urzędach oraz w formie pdf na stronie fiteniefat.pl - kliknij!
Monika Nowakowska

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB