Poczuj energię w sobie. Pomocny będzie masaż Shiatsu

2016-11-04 12:00:00 (ost. akt: 2016-11-02 12:22:48)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Podziel się:

Jest najlepszą formą oddziaływania na ustrój człowieka. W sposób nieinwazyjny, wręcz naturalny, prowadzi do poprawy zdrowia człowieka. O czym mowa? O masażu. Masażu Shiatsu.

Sporo już wiemy o masażu klasycznym i jego dobroczynnym działaniu na poszczególne układy - skórę, mięśnie i kości. Często z niego korzystamy, ale gdy wystąpi ból najszybciej sięgamy po tabletkę zapominając, że lepsze są naturalne metody leczenia.
- Znana jest nam terminologia "medycyna chińska ", "akupunktura", "refleksologia, jednak nie mamy zbyt dużego doświadczenia w praktykowaniu medycyny naturalnej poza ziołolecznictwem – mówi Joanna Kocięcka, kosmetyczka z Olsztyna. - W odróżnieniu od masażu klasycznego, gdzie fizykoterapeuta skupia się na problemach ciała np. sztywnym barku, masaż shiatsu jako holistyczna terapia "patrzy" na całość, by dostrzec widoczne lub ukryte objawy. Tu najważniejsze jest oddziaływanie na umysł i emocje. Większość z nas nie wie o tym, że brakuje nam w ciele równowagi energetycznej. Stres, przemęczenie, złe nawyki żywieniowe, zbyt mało snu, to wszystko zaburza nam tą równowagę (homeostazę), a to prowadzi do chorób. Poznajcie tajniki masażu Shiatsu. Jak działa na ciało i umysł? Oto jego wartości:
- zwiększa ruchomość stawów i elastyczność mięśni
- zmniejsza poziom bólu kręgosłupa i kończyn
- redukuje stres
- wpływa na wzrost samoakceptacji i poziomu własnej wartości
- zwiększa przepływ energii wewnętrznej i pozytywna nastawienie do życia
- działa na zmiany fizjologiczne takie jak poprawa krążenia krwi, limfy i innych płynów organicznych
- zwiększa dotlenienie i dożywienie wszystkich tkanek
- wzmacnia narządy wewnętrzne, tj. nerki, wątrobę, serce, żołądek, śledzionę, jelita, płuca.

- Masaże zalecane są dla osób przeciążonych pracą, osłabionych po chorobach, zestresowanych, wypalonych zawodowo, pozbawionych witalności i permanentnie zmęczonych. Badania laboratoryjne wykazują, że shiatsu zmniejsza poziom hormonów stresowych (noradrenalina, adrenalina, kortyzol), równoważy aktywność obu półkul mózgowych (pomiary za pomocą EEG), poprawia funkcje oddechowe, pobudza receptory nacisku. Masaż uciskowy powoduje wzrost aktywności parasympatycznego układu nerwowego w obrębie układu autonomicznego – kończy Joanna Kocięcka.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB