By młodzież złapała sportowego bakcyla

2017-04-13 12:54:56 (ost. akt: 2017-05-22 13:46:21)
Piotr Pakulski, kołowy Warmii Traveland

Piotr Pakulski, kołowy Warmii Traveland

Autor zdjęcia: Artur Dryhynycz

Podziel się:

Będą zachęcać młodych ludzi do piłki ręcznej i do aktywności fizycznej. Piłkarze ręczni Warmia Traveland Olsztyn przeprowadzą treningi w dwóch szkołach w powiecie olsztyńskim. Na początek spotkają się z uczniami ze Stawigudy.

Dzieci i młodzież powinny ćwiczyć minimum 60 minut dziennie. Ale czy faktycznie są aż tak aktywni? Z tym jest różnie. Niektórzy migają się od zajęć sportowych, dlatego też chcemy zmienić te tendencje. Nawiązując do naszej akcji „FIT— Freak In Training” postanowiliśmy zorganizować w dwóch szkołach w powiecie olsztyńskim nietypowe zajęcia. Zdajemy sobie sprawę, że do aktywności najlepiej młodych ludzi zachęcą sami sportowcy, więc postanowiliśmy zorganizować specjalne treningi.

W czwartek, 20 kwietnia będziemy gościć w Szkole Podstawowej w Stawigudzie. Tam szczypiorniści Warmia Traveland Olsztyn będą przekonywać, że sport jest ważny w naszym życiu. Poprowadzą trening zamiast typowego WF-u. Z pewnością piłka ręczna przypadnie do gustu dziewczynom i chłopcom, a na boisku uczniowie dadzą z siebie wszystko.

Uwaga, rodzice! Pamiętajcie też, że duży wpływ na aktywność fizyczną swoich pociech macie właśnie wy sami. One biorą z was przykład. Zamiast spędzać wolny czas przed komputerem lub oglądając telewizor na kanapie, wybierzcie się z maluchem na spacer, rolki, biegi czy na wycieczkę rowerem. To wpłynie korzystnie na wasze zdrowie i relacje rodzinne. Gotowi na spora dawkę endorfin? My tak i mamy nadzieję, że uczniowie ze Stawigudy również.

Organizatorzy akcji "Ćwicz na zdrowie": Fundacja Instytut Badań i Edukacji Społecznej, Fit nie FatKomentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB