Uczniowie kontra szczypiorniści

2017-04-20 15:08:34 (ost. akt: 2017-05-19 14:25:53)

Autor zdjęcia: MN

Podziel się:

To nie była zwykła lekcja WF-u. W czwartkowy poranek w Stawigudzie uczniowie VI a stawili się w sali gimnastycznej, aby szczypiorniaka uczyć się od najlepszych. Trening zorganizowała redakcja magazynu Fit nie Fat.

Na specjalną lekcję zaproszono trzech graczy olsztyńskiej Warmii Traveland Olsztyn. Pakulski Piotr, Sikorski Michał i Dworaczek Sergiusz to nazwiska znane każdemu fanowi olsztyńskiej piłki ręcznej. Tym razem nie musieli słuchać trenera, a sami stali się trenerami 14-osobowej grupy nastolatków.
- To już trzecia lekcja pokazowa, w której bierzemy udział w tym sezonie, choć oczywiście wolelibyśmy, żeby ich było więcej. Piłka ręczna to ciekawy, dynamiczny sport, warto by było zarazić nim jak największą ilość młodych ludzi - mówił Piotr Pakulski, obrotowy olsztyńskiego zespołu. Po krótkiej ogólnorozwojowej rozgrzewce, gdzie prym wiodły przysiady i skłony zaczął się prawdziwy trening. W ruch poszły piłki, ćwiczono techniki podań. Następnie dzieciaki po raz pierwszy miały okazję zapoznać się z techniką szczypiorniaka.

Była rozgrzewka, ćwiczenia, a w drugiej połowie lekcji rozegrano już prawdziwy mecz. Akcja toczyła się wartko. Nie było takich, którzy nie umieliby kozłować czy co chwilę gubili piłkę. Na zakończenie przyszło czas na podsumowanie - szczypiorniści wypunktowali błędy, które zauważyli podczas gry. Na całe szczęście nie było ich za wiele. Pełen profesjonalizm - podkreślili po zakończonym remisem meczu zaproszeni goście. Na odchodne rozdano pamiątkowe dyplomy z autografami.
Agnieszka Porowska
Organizatorzy akcji: Fundacja Instytut Badań i Edukacji Społecznej, Fit nie Fat

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB