5 powodów, by dziecko było aktywne

2017-05-25 16:25:09 (ost. akt: 2017-05-25 16:41:20)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Podziel się:

Aktywność wpływa nie tylko na rozwój fizyczny dziecka, ale również umysłowy. Pozwala utrzymać prawidłową wagę, zapobiega wadom postawy, ale też pomaga w nauce. Oto pięć powodów, dla których każdy malec powinien uprawiać sport.

Kondycja
Twoja pociecha ma problemy z koordynacją ruchową? Aktywność może okazać się najlepszym lekarstwem. Każda jest dobra dla twojego dziecka. Sport poprawia wydolność organizmu, dotlenia tkanki, reguluje przemianę materii. Pozwala lepiej wykorzystać energię, rozładować stres dnia codziennego. Koryguje też wady postawy. Kształtuje siłę, szybkość, wytrzymałość,
gibkość.

Pewność siebie i szacunek
Sport uczy pewności siebie, zwłaszcza ten kontaktowy, gdy zawodnicy, którzy stają naprzeciw siebie podczas treningów, patrzą w sobie oczy. Wówczas dziecko lepiej radzi sobie z problemami, przestaje się garbić, nie patrzy w podłogę. Uczy się też szacunku do drugiej osoby, wiary we własne umiejętności. Trener jest jak wzór, autorytet, który zachęca do znoszenia trudów i podejmowania wyzwań. Sport buduje charakter i wiarę w siebie.

Dyscyplina
Na treningach dzieci uczą się opanowania i dyscypliny. Muszą wykonywać polecenie trenera — ustawiać się w szeregu, wykonywać konkretną pozycję czy technikę. Uczą się pracować w grupie i samodzielnie. Dążą do osiągania wyznaczonych celów. Taka umiejętność z pewnością przyda się w dorosłym
życiu.

Wytrwałość
To sport daje szansę dzieciom, by zrozumiały, że w życiu wszystko zależy od nich, a cel można osiągnąć przede wszystkim ciężką pracą. Podczas treningów zawodnicy przygotowują się do wielu wyzwań. Raz wygrywają, raz zostają pokonani przez przeciwnika. Zajęcia uczą ich wytrwałości i dążenia do celu. Uczą się godzić z porażką, doceniają każdą wygraną.

Koncentracja
Trenując i wykonując poszczególne ćwiczenia wskazane przez instruktora, dziecko uczy się koncentracji. By to wszystko zapamiętać, nabyć umiejętności, musi pracować w skupieniu i przy pełnej koncentracji. Nawyki te przekładają się też na naukę i korzystnie wpływają na poprawę ocen w szkole.

Nie zwlekajcie, tylko zachęcajcie swoje maluchy do aktywności. My też do tego namawiamy, dlatego też ruszyliśmy z akcją „Ćwicz na zdrowie”. Jej organizatorami są Fundacja Instytut Badań i Edukacji Społecznej, Fit nie Fat.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB