Aktywnie od dziecka, czyli czas na gimnastykę!

2017-09-15 11:12:23 (ost. akt: 2017-09-15 13:42:59) Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: Arch. prywatne

Podziel się:

Nie jest żadną tajemnicą, że w zachowaniu zdrowego ciała ważną rolę odgrywa ruch i aktywność fi zyczna. Dlatego tak niezbędne jest kształtowanie odpowiednich nawyków już od najmłodszych lat.

Twoja pociecha ma problemy z koordynacją ruchową? Sport może okazać się
najlepszym lekarstwem.
- Zabiegani i zajęci pracą często zapominamy o naszych pociechach, a przecież w końcu „w zdrowym ciele zdrowy duch” - mówi Magdalena Przyborowska--Świderska, instruktorka gimnastyki dla najmłodszych. - U dzieci w wieku szkolnym aktywność fizyczna jest jednym z kluczowych czynników warunkujących zarówno zdrowie, jak i prawidłowy rozwój. Ruch stymuluje właściwy wzrost ciała i rozwój mięśni, umożliwia uzyskanie sprawności fizycznej, reguluje procesy metaboliczne i może zapobiec wielu chorobom, jak chociażby otyłości, miażdżycy, osteoporozie czy wadom postawy. Wpływa korzystnie nie tylko na organizm, lecz także na umysł i dobre samopoczucie. Poprzez różnego rodzaju ćwiczenia dzieci nabywają koordynacji, w naturalny sposób zaspokajają swoją potrzebę ekspresji ruchowej, jednocześnie zdobywając nowe umiejętności nie tylko fizyczne, lecz także społeczne poprzez kontakt ze swoimi rówieśnikami w przypadku zajęć grupowych. W ten sposób nabywają równowagi emocjonalnej, uczą się odporności na stres, wytrwałości, odpowiedzialności i zdyscyplinowania. Dlatego właśnie ruch jest tak ważny, a za zapewnienie jego właściwej ilości odpowiedzialni są przede wszystkim rodzice. Gry i zabawy, zajęcia sportowe, dodatkowe aktywności takie jak chociażby gimnastyka, to dzisiaj wręcz warunek konieczny do prawidłowego rozwoju naszych pociech.

Pięć powodów, by trenować gimnastykę
1.
Twoja pociecha ma problemy z koordynacją ruchową? Aktywność może okazać się najlepszym lekarstwem. To świetny sposób na poradzenie sobie z nadpobudliwością ruchową. Kształtuje siłę, szybkość, wytrzymałość, gibkość. Gimnastyka stanowi doskonałe podłoże do uprawiania innych sportów – przygotowuje organizm do różnych dyscyplin sportowych.

2. Sport uczy pewności siebie, szacunku do drugiej osoby, wiary we własne umiejętności. Trener jest jak wzór, autorytet. Zachęca do znoszenia trudów i podejmowania wyzwań. Gimnastyka uczy dzieci systematyczności, odpowiedzialności, świadomej pracy nad ciałem.

3. Na treningach dzieci uczą się opanowania i dyscypliny. Muszą wykonywać polecenie trenera — ustawiać się w szeregu, wykonywać konkretną pozycję czy technikę. Uczą się pracować w grupie i samodzielnie.

4. To sport daje szansę dzieciom, by zrozumiały, że w życiu wszystko zależy od nich, a cel można osiągnąć przede wszystkim ciężką pracą. Zajęcia uczą ich wytrwałości i dążenia do osiągania wyznaczonych celów.

5. Trenując i wykonując poszczególne ćwiczenia wskazane przez instruktora, dziecko uczy się koncentracji. By to wszystko zapamiętać, nabyć umiejętności, musi pracować w skupieniu i przy pełnej koncentracji i podzielność uwagi. Nawyki te później przekładają się też na naukę.

Zapisz dziecko na gimnastykę! Tu będziemy prowadzić zajęcia!
* Klub Akces, ul. Pana Tadeusza 6A
- gimnastyka ogólnorozwojowa dla dzieci już od 3 roku życia oraz akrobatyka
- zajęcia od poniedziałku do soboty

Szkoła Podstawowa nr 13, ul. Puszkina 11,
„Aktywni po Szkole”
- dla dzieci od 6 do 10 roku życia
- grupy podzielone według wieku i umiejętności
- zajęcia w każdy wtorek

Studio Fitnesska, ul. Burskiego
- gimnastyka dla dzieci od 4 roku w życia
- każdy poniedziałek i środa
- grupy podzielone według wieku i umiejętności
- zajęcia z akrobatyki w każdą sobotę

Szkoła Mistrzostwa Sportowego, ul. Gietkowska 12
- gimnastyka w każdą sobotę w godz. 12.30 do 14.30.

Szczegółowy grafik na stronie www.aktywnyczas.pl


Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB