Terapia, która leczy ból

2017-09-27 15:40:26 (ost. akt: 2017-09-27 16:35:46) Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: arch. prywatne

Podziel się:

GUA SHA można tłumaczyć jako skrobanie skóry ciała aż do powstania mocnego przekrwienia (wybroczyn). To starożytna tradycyjna terapia praktykowana w Chinach i części Azji Południowo-Wschodniej. Pomaga ona pozbyć się szkodliwych substancji toksycznych z organizmu poprzez wielokrotne pocieranie różnych części ciała za pomocą narzędzia o gładkich krawędziach, wykonanego z rogu, metalu lub drewna.

Gdy krew traci swoje właściwości, powoduje stagnację, blokuje energię i kumuluje toksyczne związki w tkankach głębokich organizmu. Według tradycyjnej medycyny chińskiej, zastój krwi jest przyczyną wielu chorób. Terapia GUA SHA uwalnia zastoje krwi, dotlenia, odżywia i pobudza pracę narządów wewnętrznych. Wspomaga usuwanie toksyn. Działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo — zapewnia Barbara Chodkowska z BC STUDIO Relaksacji i Profilaktyki Kręgosłupa i dodaje: — Po zabiegu pacjent często odczuwa natychmiastową ulgę w bólu. SHA (przekrwienie skóry) zazwyczaj utrzymuje się 2 do 5 dni. Zdarza się jednak, że ślady utrzymują się dłużej. Każdy pacjent otrzymuje indywidualne wskazówki od terapeuty.

GUA SHA stosuje się w wielu różnych przypadłościach. Od przewlekłych dolegliwości bólowych w układzie mięśniowo-szkieletowym, po przeziębienie i bóle głowy. Tej terapii można używać samodzielnie lub w połączeniu z niemal wszystkimi innymi metodami zachodnich lub chińskich medycznych technik terapeutycznych.

Przeciwwskazania:
— radioterapia/chemioterapia w trakcie
— owrzodzenia
— złamania
— choroby serca
— ciężkie nadciśnienie tętnicze
— hemofilia
— małopłytkowość
— zapalenie wątroby typu B i C
— ciąża
— miesiączka
— choroby zakaźne


Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB