Kondycja fizyczna polskich rodzin się pogarsza?

2017-10-04 16:44:38 (ost. akt: 2017-10-04 17:25:35)
Maraton rowerowy

Olsztyn - Maraton rowerowy

Maraton rowerowy Olsztyn - Maraton rowerowy

Autor zdjęcia: Kamil Foryś

Podziel się:

52% Polaków uważa, że jest w co najmniej dobrej kondycji fizycznej. To mniej niż trzy lata temu! Bardziej krytyczne są wobec siebie kobiety – swoją kondycję jako dobrą lub bardzo dobrą ocenia 48% z nich. W przypadku mężczyzn odsetek ten wynosi 60%. Co jeszcze wynika z badania „Sport w rodzinach”?

Duży wpływ na taką, a nie inną ocenę naszej kondycji ma bez wątpienia podejmowana przez nas aktywność fizyczna. Jak się okazuje, uprawianie sportu deklaruje 69% Polaków. Interesujące wydaje się to, że aż 36% respondentów ćwiczy razem z członkami rodziny (niestety najczęściej odbywa się to jedynie raz na tydzień). Dla porównania 23% z nas uprawia sport indywidualnie, a 7% – ze znajomym lub przyjacielem.

Z rodziną najlepiej wychodzi się na… rower?
Które sporty nadają się według nas do uprawiania z rodziną najbardziej? Najczęściej wskazujemy na gry zespołowe.
- Inne sporty, które są preferowane w przypadku rodzinnej aktywności (z dziećmi czy partnerami życiowymi), to jazda na rowerze, trekking, spacery oraz nordic walking” – mówi Paweł Florkiewicz, rzecznik prasowy Santander Consumer Banku, zleceniodawcy badania. - Podobnie ma się rzecz, jeśli chodzi o rodzaje aktywności fizycznej, którą podejmujemy w gronie rodzinnym regularnie: zazwyczaj decydujemy się na jazdę na rowerze (28%), spacery (23%), pływanie (13%) i trekking (11%).

Pieniądze nie stanowią problemu
Co ciekawe, aż 34% Polaków na sport uprawiany z rodziną wydaje tylko niecałe 200 zł rocznie. W dużym stopniu wiąże się to oczywiście z popularnością takich rodzajów aktywności fizycznej jak jazda na rowerze, spacerowanie czy nordic walking, które nie wymagają szczególnie dużych nakładów finansowych.
infoWire.pl

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB