Crossfit dla dzieci, a może gimnastyka?

2018-02-15 19:00:00 (ost. akt: 2018-02-15 09:41:25) Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: Fotolia.com/własne

Podziel się:

Twoja pociecha ma problemy z koordynacją ruchową? Szukasz zajęć dla swojego dziecka? Mamy dla Ciebie propozycję. Sport może okazać się najlepszym lekarstwem. Zapisz malucha na te zajęcia!

— Prowadzę zajęcia z gimnastyki ogólnorozwojowej, akrobatyki dla dzieci. Ich głównym celem jest harmonijny rozwój fizyczny, który łączę z dobrą zabawą. Uczestnicy zajęć rozwijają swoją sprawność, gibkość, szybkość, a także siłę i wytrzymałość. Na zajęciach zajmujemy się nauką podstawowych elementów
gimnastycznych, takich jak stanie na rękach, przerzuty bokiem, przewroty w przód i w tył. Są też tory przeszkód i wyścigi. Wszystko po to, by było aktywnie i z uśmiechem — mówi Magdalena Przyborowska-Świderska.

Na treningach dzieci uczą się opanowania i dyscypliny. Muszą wykonywać polecenie trenera — ustawiać się w szeregu, wykonywać konkretną pozycję czy technikę. Zdobywają umiejętności pracy w grupie i samodzielnie.
— Ruszamy z nowymi zajęciami i zapisami do nowych grup z akrobatyki. Do tego mamy nowe lokum w centrum Olsztyna - przy ul. Piłsudskiego 54 - mówi instruktorka.


Jakie nowości będą czekały na maluchy? W planach jest m.in. CrossFit Kids.
— To będzie trening funkcjonalny, zajęcia dla dzieci w wieku 7-13 lat. Będą podnoszenia, toczenia, przeciągania, skakanie, bieganie, czołganie, wskakiwanie, wspinanie. To nieodłączne elementy tych zajęć. Do tego zróżnicowany sprzęt sportowy — piłki, ciężarki, gumy, skakanki. Z pewnością nikt nie będzie się nudzić. Prowadzę zajęcia z dziećmi w różnych miejscach Olsztyna. Moja praca to pasja na całe życie. Zajęcia prowadzę w niedużych grupach, tak by dziecko ćwiczyło, a nie siedziało. Mogą być one formą zabawy, dzięki której dzieci wykorzystują swoją energię w dobry sposób — zapewnia trenerka.

Już dziś pomyśl o treningach dla swej pociechy. U dzieci aktywność fizyczna jest jednym z kluczowych czynników warunkujących zarówno zdrowie, jak i prawidłowy rozwój. Ruch stymuluje właściwy wzrost ciała i rozwój mięśni, umożliwia uzyskanie sprawności fizycznej, reguluje procesy metaboliczne i może zapobiec
wielu chorobom, jak chociażby otyłości, miażdżycy, osteoporozie czy wadom postawy. Wpływa korzystnie nie tylko na organizm, lecz także na umysł i dobre samopoczucie. Poprzez różnego rodzaju ćwiczenia maluchy nabywają koordynacji, w naturalny sposób zaspokajają swoją potrzebę ekspresji ruchowej, jednocześnie zdobywając nowe umiejętności, nie tylko fizyczne, lecz także społeczne poprzez kontakt ze swoimi rówieśnikami w przypadku zajęć grupowych.

W ten sposób zyskują równowagę emocjonalną, uczą się odporności na stres, wytrwałości, odpowiedzialności i zdyscyplinowania.
— Dlatego właśnie ruch jest tak ważny już od pierwszych lat życia dzieci, a za zapewnienie jego właściwej ilości odpowiedzialni są przede wszystkim rodzice. Gry i zabawy, zajęcia sportowe, dodatkowe aktywności, takie jak chociażby gimnastyka, to w dzisiejszych czasach wręcz warunek konieczny do prawidłowego rozwoju naszych pociech — wyjaśnia Magdalena Przyborowska-Świderska.

SZCZEGÓŁOWY GRAFIK - KLIKNIJ!

Nowe grupy na Piłsudskiego 54
Poniedziałek: 16:30-17:20 szalone wygibasy 5-8lat
Czwartek:16:30-17:20 szalone wygibasy 5-8 lat
Poniedziałek: 17:30 -18:25 akrobatyka od podstaw
Wtorek: 16:15-17:00 cross kids od 7 lat
Piątek: 16:15 -17:10 Cross kids od 7 lat.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB