Ostatni bieg CITY TRAIL w sobotę w Olsztynie

2018-03-06 09:39:18 (ost. akt: 2018-03-06 10:52:30)

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin/CITY TRAIL

Podziel się:

W sobotę, 10 marca odbędzie się szósta – ostatnia w sezonie 2017/2018 impreza w ramach przełajowych biegów CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w Olsztynie. Elektroniczne zapisy do zawodów trwają do końca dnia we wtorek, 6 lutego. Rejestracja będzie możliwa również w dniu biegu.

CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to zawody na dystansie 5 km, organizowane w formule Grand Prix – medale i nagrody nie są przyznawane po każdym biegu, ale po zakończeniu sezonu, na który składa się sześć imprez w danej lokalizacji. Aby zostać sklasyfikowanym należy pobiec co najmniej cztery razy. Taka formuła sprzyja systematycznemu bieganiu - ten fakt podkreślają zarówno zawodnicy z czołówki, jak i traktujący bieganie jako formę spędzania wolnego czasu i odskocznię od codzienności.

- Comiesięczne starty idealnie komponują się z moim planem treningowym w okresie przygotowawczym, gdzie kładę nacisk na siłę biegową, trening ogólnorozwojowy, większy kilometraż , a zarazem bieganie w terenie urozmaiconym. Jest to dobry bodziec dla organizmu, który ma na celu podniesienie mojej dyspozycji. W zeszłym roku potwierdziło się, że bieganie w CITY TRAIL w miesiącach jesienno-zimowych to była dobrze obrana droga – w sezonie zanotowałam progres i poprawiłam swoje rekordy życiowe na dystansach: 5000 m, 10000 m, 5 km, 10 km oraz w półmaratonie – podkreśla Aleksandra Brzezińska, posiadaczka kobiecego rekordu wszystkich tras CITY TRAIL (16:37), brązowa medalistka Halowych Mistrzostw Polski na 3000 m z tego roku.

Na trasie nad Jeziorem Długim rywalizacja w tym sezonie jest bardzo zacięta – w pięciu biegach było trzech zwycięzców. Jednym z nich jest Paweł Pszczółkowski, który wygrał dwa razy i jest aktualnie na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Nie oznacza to, że może już spać spokojnie - nadal szanse na zwycięstwo mają Tomasz Kowalski i Dawid Worobiec. Wśród kobiet liderką jest Aleksandra Wiśniewska, ale start w sobotnich zawodach zapowiedziała Aleksandra Lisowska, która ma na koncie trzy wygrane biegi, więc jeśli pojawi się nad Jeziorem Długim na ostatnich zawodach, najpewniej to ona zostanie zwyciężczynią cyklu.
Uroczyste podsumowanie edycji, podczas której rozdane zostaną medale oraz nagrody odbędzie się 3 kwietnia w auli Centrum Konferencyjno-Szkoleniowego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

- Sobotnim biegiem kończymy kolejny udany sezon CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w Olsztynie. Jako firma odpowiedzialna społecznie bardzo chętnie angażujemy się w inicjatywy promujące w ten sposób aktywny styl życia – mówi Marta Pokutycka-Mądrala, rzecznik prasowy Nationale-Nederlanden. – Chcemy zachęcać Polaków do codziennej dawki ruchu, zmiany nawyków żywieniowych, regularnych badań okresowych i pozytywnego nastawienia do życia. To fantastyczne, że razem z uczestnikami udało nam się przebiec tak wiele kilometrów w szczytnym celu jakim jest popularyzacja zdrowego trybu życia – dodaje.

Harmonogram imprezy:
8:30 – otwarcie biura zawodów (polana w okolicy mostu nad Jeziorem Długim)
9:30 – 10:10 – biegi CITY TRAIL Junior
10:30 – zamknięcie biura zawodów
11:00 – start biegu głównego

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB