Mikołaj Kopernik znów rozbiega Lidzbark Warmiński

2018-03-18 13:13:34 (ost. akt: 2018-03-18 13:21:44)
I Bieg im. Mikołaja Kopernika w Lidzbarku Warmińskim

I Bieg im. Mikołaja Kopernika w Lidzbarku Warmińskim

Autor zdjęcia: Klaudia Danilewicz

Podziel się:

Dwa biegi dla dorosłych i bieg dla dzieci. Strefa zabaw, gastronomiczna i relaksu. Osobistości ze świata sportu. Biegacze z całej Polski. Co to wszystko ma wspólnego z Mikołajem Kopernikiem?

Już 15 kwietnia w Lidzbarku Warmińskim odbędzie się Festiwal Biegowy im. Mikołaja Kopernika. Skąd taki pomysł? Otóż było to pierwsze miejsce na Warmii, w którym osiedlił się polski astronom. Wszystko za sprawą wuja – biskupa warmińskiego, Łukasza Watzenorde. Ten upatrywał w młodym Mikołaju swojego następcę i wróżył świetlistą przyszłość w strukturach Kościoła. Ten jednak miał inne plany na życie. Dlatego właśnie władze miasta wraz z firmą DEM’a Promotion Polska zdecydowały się na organizację biegu ku czci wybitnego Polaka, który wstrzymał Słońce i poruszył Ziemię. Ubiegłoroczna, pierwsza edycja obejmowała jedynie bieg na 10 km. W tym roku biegacze mogą wystartować także na dystansie 5 km. Bieg startuje na lidzbarskim rynku. Dalej przebiega ulicami: Wiślaną, Wysokiej Bramy, Lipową, Polną, Astronomów (tam zawraca), Konstytucji 3 Maja, Michała Kajki i wraca na rynek. Bieg na 10 km obejmie dwie pętle tą samą trasą. Nawierzchnia będzie stanowiła nie lada wyzwanie dla zawodników, gdyż jedną część stanowi asfalt, a drugą „kocie łby”.

W biegu na 5 km na etapie 2,5 km znajdzie się międzyczas. W przypadku biegu na 10 km na 2,5 oraz 5 km umiejscowiony będzie punkt z wodą. Międzyczas na 5 km. Pilotem biegu będzie Grzegorz Lato – piłkarz i trener, złoty medalista Igrzysk Olimpijskich z 1972 roku. Gościem specjalnym, będzie Norbert Nowicki – pilot paralotni i motoparalotni, wicemistrz Polski i świata w PF-2, członek Kadry Narodowej PPG. Wraz z innymi gośćmi będzie dekorował medalami tych zawodników, którzy ukończyli bieg.

Rozgrzewkę przed biegami poprowadzi Bartosz Olszewski – najszybszy na świecie biegacz Wings For Life, który w 2017 roku w Mediolanie, pokonał 88 km! Ponadto specjalnie dla gości Hotelu Krasicki – głównego sponsora wydarzenia, Bartek poprowadzi specjalnie przygotowane treningi. Wszystko po to, by jak najmilej spędzić czas w ciepłych zamkowych wnętrzarz hotelu w czasie Festiwalu Biegowego im. Mikołaja Kopernika w Lidzbarku Warmińskim.
Po zmaganiach dla dorosłych do rywalizacji staną najmłodsi uczestnicy. Dla nich zostanie przygotowana specjalna trasa na 500 m. Bo przecież czym skorupka za młodu…

Festiwal Biegowy im. Mikołaja Kopernika w Lidzbarku Warmińskim otworzy Triadę biegową Biegaj’MY z DEM’a 2018. Kolejne biegi odbędą się w maju w Kazimierzu Dolnym oraz w czerwcu w Konstancinie – Jeziornie.
Już dziś zapisz się na bieg i dobrze rozpocznij wiosnę: KLIKNIJ!


Komentarze (2)

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Smutne #2484676 | 37.248.*.* 15 kwi 2018 10:11

    Mam jeden weekend wolny w miesiącu, ale nie odpocznę bo od godziny 7 rano dudni okropna muzyka... Kogoś chyba mocno powaliło z tą imprezą..

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Jagoda #2484199 | 195.136.*.* 14 kwi 2018 09:57

    Super,znów miasto zablokowane.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz