Elemental Tri Series Olsztyn i bieg na 10 km w Olsztynie

2018-05-14 13:09:54 (ost. akt: 2018-05-14 13:12:49)

Autor zdjęcia: Bartosz Cudnoch

Podziel się:

Puchar Europy w Triathlonie oraz Elemental Tri Series odbędą się w Olsztynie! Na miłośników biegania czekają też dystans 10 km.

Ostatni weekend maja w Olsztynie zapowiada się niezwykle interesująco i będzie bez wątpienia wielkim sportowym świętem! 26 maja w naszym mieście odbędą się zawody Pucharu Europy w triathlonie!

Po ośmiu latach wyczekiwania Puchar Europy w triathlonie wraca do Polski! Najlepsi zawodnicy z kontynentu zmierzą się 26 maja 2018 roku (sobota), a zaszczytne miano gospodarza tych prestiżowych zawodów przypadło Olsztynowi, który został wybrany przez Europejską Unię Triathlonu spośród dziesiątek innych kandydatur! Puchar Europy zostanie rozegrany na dystansie sprinterskim, a sercem zmagań najlepszych triathlonistów będzie Centrum Rekreacyjno-Sportowe Ukiel. Trasa zawodów została „ułożona” na krótkich pętlach, co stanowi niemalże gwarancję niezwykłego widowiska!

W drugim dniu zmagań (niedziela), jak co roku, zostanie rozegrany Elemental Triathlon Series 2018, czyli impreza w której mogą startować zawodnicy amatorzy – będą się mogli zmierzyć na jednym z trzech dystansów: supersprinterskim, sprinterskim i olimpijskim.

O zawody rangi Pucharu Europy w Triathlonie co roku starają się liczne miasta Starego Kontynentu, w tym roku tym Olsztyn dołączy do grona takich miast-gospodarzy jak choćby turecka Alanya, hiszpańska Valencia czy szwedzkie Malmoe. Wato jeszcze raz przypomnieć, że po raz ostatni zawody pod egidą Europejskiej Unii Triathlonu gościły w Polsce osiem lat temu, a na listach startowych znaleźli się wówczas m.in. medaliści mistrzostw świata i Europy, olimpijczycy, czy chociażby świeżo upieczony mistrz świata w triathlonie na dystansie Ironman Patrick Lange. W Olsztynie również organizatorzy spodziewają się „głośnych” nazwisk, a to sprawi, że widowisko będzie na najwyższym poziomie.

Elemental Tri Series Olsztyn (27 maja 2018)
Miejsce: Centrum Rekreacyjno-Sportowe Ukiel w Olsztynie
Dystanse:
- Olimpijski (1,5 km pływania, 40 km jazdy na rowerze, 10 km biegu),
- Sprinterski (0,75 km pływania, 20 km jazdy na rowerze, 5 km biegu),
- Supersprinterski (0,2 km pływania, 10 km jazdy na rowerze, 2,5 km biegu).

Imprezy towarzyszące:
- 10K Run Series: bieg na dystansie 10 km,
- Elemental Kids: zawody biegowe dla dzieci i młodzieży na dystansach 200 m, 500 m oraz 1000 m.
Zawody Elemental Tri Series Olsztyn są częścią Pucharu Polski w Triathlonie.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB